۸ چیزی که نباید در خانه دیگران به آنها دست بزنید

    کد خبر :880125
۸ چیزی که نباید در خانه دیگران به آنها دست بزنید

رفتن به مهمانی مانند بسیاری از کارهای دیگر آدابی دارد که بهتر است آنها را بدانیم تا خاطره‌ای خوب برای خود و میزبانمان بسازیم و با برخی رفتارها ناخواسته موجب رنجش میزبان نشویم.

برای راضی نگه داشتن میزبان خود هنگام رفتن به خانه آنها، این آداب و توصیه‌ها را رعایت کنید.

از رفتن به اتاق خواب میزبان بدون اجازه اجتناب کنید. همچنین اگر اجازه نداشته باشید یا بدون اینکه میزبانتان بداند وارد حمام آنها شدن هم قطعاً ممنوع است.

البته، استثناهایی وجود دارد. اگر فرد را به‌خوبی بشناسید، یا اگر در یک محل زندگی مشترک، یک استودیو یا آپارتمانی با فضای کوچک زندگی می‌کند، ممکن است اشکالی نداشته باشد. با این حال بهتر است منتظر بمانید تا زمانی که از شما دعوت شود روی تخت کسی بنشینید یا استراحت کنید.

بسیاری از مردم همچنین اتاق خواب را برای نگهداری کت‌ها در هنگام آمدن مهمانان مناسب می‌دانند. فقط منتظر بمانید تا پیشنهاد دهند به جای اینکه فرض کنید مشکلی ندارد.

وارد شدن با کفش

بسیاری از خانواده‌ها به دلایل شخصی یا هنجارهای فرهنگی، با کفش وارد خانه نمی‌شوند. بهتر است ببینید میزبانتان در خانه‌اش چگونه است. اگر آنها در خانه خود کفش می‌پوشند، احتمالاً می‌توانید فرض کنید که برای شما هم مشکلی ندارد. وقتی هم شک دارید، می‌توانید از آنها بپرسید.

جای دیگری که نباید پاهای خود را بگذارید، روی مبل یا میز جلوی مبل است.

یخچال و کابینت

این مورد به نظر می‌رسد که گفتن ندارد، اما برخی ممکن است متوجه نشوند که رفتن سراغ یخچال دیگران چقدر بی‌ادبانه است. اگر گرسنه هستید، به میزبان خود اطلاع دهید یا پیشنهاد دهید برای غذا خوردن بیرون بروید. اگر برای مدت طولانی اقامت دارید، میزبان شما احتمالاً برای شما هم غذا تهیه و خرید می‌کند، اما ایده خوبی است که پیشنهاد دهید خودتان مقداری مواد غذایی بیاورید یا بخرید. و اگر برای شام آمدید، آنچه را برای شما آماده شده است بخورید و پیشنهاد دهید که شما هم غذایی بیاورید تا با هم بخورید.

اگر رژیم غذایی محدودی دارید، از قبل به میزبان خود اطلاع دهید یا غذایتان را با خود ببرید. در آشپزی به میزبان کمک کنید و برای شستن ظروف و تمیز کردن آنها همکاری کنید.

شوفاژ یا ترموستات

همیشه اجازه دهید میزبان شما دمای ترموستات را تنظیم کند. بالاخره این خانه آنهاست و آنها هستند که قبض آن را پرداخت می‌کنند. اگر واقعاً خیلی سردتان است، از آنها یک پلیور قرض بگیرید، یا اگر یک شب می‌مانید، پتوی اضافی بگیرید. اگر شرایط پزشکی دارید که شما را به‌شدت به گرما یا سرما حساس می‌کند، همیشه میزبان خود را از قبل مطلع کنید تا بتوانید بر اساس شرایط خود برنامه‌ریزی کنید.

کشو و میز کار

این یکی قطعاً تجاوز به حریم خصوصی میزبان شماست. به وسایلی که در معرض دید عموم نیستند دست نزنید یا بدون اجازه وارد اتاق‌ها نشوید. ممکن است بعضی چیزها توجه شما را جلب کند، اما دست زدن به وسایل خصوصی خانه میزبان ممنوع است.

فضاهای کاری، نامه‌ها و صورت‌حساب‌ها

همیشه خوب است از کنجکاوی در خانه دیگران خودداری کنید. در برخی از خانه‌ها، اتاق خواب مهمان ممکن است یک دفتر کار خانگی نیز باشد. شما نمی‌دانید که آنها چگونه وسایل خود را مرتب می‌کنند، بنابراین سعی کنید زمانی که در اتاق مهمان هستید به وسایل آنجا دست نزنید.

وای‌فای

از درخواست رمز وای‌فای خودداری کنید، مگر اینکه برای زمان طولانی مهمان باشید یا با میزبان رفت و آمد زیادی داشته باشید. اگر در ابتدای مهمانی رمز وای‌فای را بپرسید، اینگونه برداشت می‌شود که ترجیح می‌دهید با تلفن خود سرگرم باشید. سعی کنید تا جایی که ممکن است گوشی خود را کنار بگذارید تا حداکثر استفاده را از زمان مهمانی ببرید.

همشهری آنلاین

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید