۶۶ گور جمعی دیگر از کودکان بومی کانادا شناسایی شد

    کد خبر :970212
۶۶ گور جمعی کودکان بومی کانادا

منابع خبری اعلام کردند که مطابق با تحقیقات و یافته های اخیر، ۶۶ گور جمعی جدید از کودکان بومی در استان «بریتیش کلمبیا» واقع در جنوب کانادا کشف شده است.

به نقل از «نیوز ۳۶۰»، یک قبیله بومی در استان «بریتیش کلمبیا» واقع در جنوب کانادا اعلام کرد که ۶۶ گور جمعی دیگر از کودکان را شناسایی و کشف کرده است؛ آنچه در کنار گورهای جمعی کشف شده پیشین، این کشور را در بهت و حیرت فروبرده است.

به گزارش «سی تی وی نیوز»، «ویلی سلرز» (Willie Sellars) رئیس قبیله از قبیله «ویلیامز فِرست لِیک نیشن» (Williams Lake First Nation) در این ارتباط گفت: این موضوع ناراحت کننده است؛ اما در عین حال ما در حال یافتن حقیقت هستیم و تاریخ و میراث آن مدرسه و میزان خسارتی که به بار آورده است را کنار هم قرار خواهیم داد.

بر اساس این گزارش، این کشف به دنبال تحقیقاتی در سال گذشته انجام شد که ۹۳ گور جمعی را در ۱۴ هکتار زمین بررسی شده در نزدیکی مدرسه شبانه روزی «سنت جوزف میشن» (Saint Joseph Mission) -یک مدرسه شبانه روزی سابق برای کودکان بومی- شناسایی کرد.

رئیس قبیله از قبیله «ویلیامز فِرست لِیک نیشن» در ادامه با تاکید بر اهمیت جمع آوری ماجراهای اجدادش تصریح کرد: از آن زمان، ما به کار با تیم فنی و پیمانکاران خود برای جستجو پیرامون این مسائل بیشتر ادامه داده ایم.

سال گذشته میلادی، کشف سریالی گورهای دسته جمعی کودکان بومی در کانادا غوغایی در جهان به پا کرد و به نظر می رسد که ماجرا هنوز ادامه دارد و ماهیت اصلی دموکراسی غربی باید بیش از این ها هویدا شود.

کشف گورهای جمعی کودکان بومی یادآور فصلی تاریک و شرم آور از تاریخ کانادا است که طی آن، دولت این کشور کودکان اقوام بومی را در راستای ممنوعیت استفاده از زبان مادری، از خانواده و قبیله شان جدا می‌کرد و آنها را به مدارس شبانه روزی وابسته به کلیساهای کاتولیک و نزد خانواده‌ های سفید پوست به فرزند خواندگی می‌ فرستاد.

گزارش‌ های متعددی از سوء استفاده‌ های جسمی، عاطفی و جنسی، از این کودکان منتشر شده است و اسناد موجود نشان می‌ دهد دانش‌ آموزان این مدارس در معرض شیوع سرخک، سل، آنفلوانزا و سایر بیماری‌های مسری قرار داشتند و بسیاری جان خود را از دست می‌ دادند.

به دنبال افشای ابعاد گسترده این فاجعه، رهبر کاتولیک های جهان از بومیان کانادا به دلیل رسوایی های هولناک مدارس ویژه آنها عذرخواهی کرد.

پاپ فرانسیس در سفری در کانادا، از بومیان این کشور به واسطه نقش کلیسا در آزار و اذیت های مرگبار کودکان آنها در مدارس آنها عذرخواهی کرد. رهبر کاتولیک های جهان از واژه های شیطان اسفناک و خطای فاجعه بار برای همسان سازی فرهنگی اجباری بومیان کانادا در آن زمان استفاده کرد.

پاپ در بازدید از محل ۲ مدرسه سابق در ماسکواسیس واقع در ایالت آلبرتا، از حمایت مسیحیان از ذهنیت استعمارگرانه آن دوران عذرخواهی کرد.

به گزارش مهر، رهبر کاتولیک های جهان همچنین خواستار تحقیق جدی در مورد این مدارس شده بود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید