۴ درمان خانگی برای کنترل چربی موی سر

  • آرشیو
  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۱۶
    کد خبر :801960
۴ درمان خانگی برای کنترل چربی موی سر

پوست سر و مو با مشکلات زیادی در طول روز مثل آلودگی، استرس، مواد شیمیایی و سبک زندگی غلط مواجه است، بنابراین ریزش، نازک شدن مو و فعالیت بیش از حد چربی‌ها روی پوست سر مشکلاتی ایجاد می‌کنند.

پوست سر چرب می‌تواند باعث خارش و شوره و مشکلات دیگر شود. در ادامه چند روش خانگی برای رفع این مشکل را مرور می‌کنیم.

استفاده از سرکه سیب

محلول سرکه سیب یکی از بهترین راهکار‌های درمان چربی موی سر است. سرکه سیب باعث از بین رفتن رسوبات مو، شادابی و همچنین درخشش مو می‌شود. برای این کار، نصف فنجان سرکه سیب را در ظرف آب کوچکی بریزید و بعد از شست‌وشو با شامپو، موی خود را مستقیم با سرکه سیب بشویید.

از بین بردن چربی مو با لیمو

لیمو تاثیر چشمگیری بر درمان چربی موی سر، کنترل چربی مو و از بین بردن چربی‌های متراکم شده مو دارد. خاصیت اسیدی آب لیمو باعث متعادل شدن چربی پوست سر می‌شود. کافی است آب لیمو را با آب مخلوط و پس از شست‌وشوی مو‌ها با شامپو، از آب لیموی طبیعی برای شستن مو استفاده کنید.

استفاده از شامپوی نعناع

شامپوی نعناع تاثیر شگرفی بر رفع چربی موی سر دارد. مقداری نعناع را بجوشانید و بعد از سرد شدن، با آب مخلوط کنید. بعد از شست وشوی مو با شامپو از محلول نعناع استفاده کنید. مخلوط کردن نعناع با سرکه می‌تواند تاثیر بهتری هم داشته باشد.

روغن زیتون

از روغن زیتون در درمان چربی موی سر، ریزش و شوره مو استفاده می‌شود. بعد از شست‌وشوی مو با شامپو، مقداری روغن زیتون را کف دست بریزید و با حرکات دایره‌وار انگشتان‌تان، آن را روی پوست سر ماساژ دهید. اجازه دهید روغن زیتون به مدت یک ساعت روی پوست سر باقی بماند.

چطور از چرب شدن مو‌ها جلوگیری کنیم؟

*مو‌های خود را همیشه دم اسبی نبندید.
*به مو‌های خود کمتر دست بزنید.
*بیش از حد نرم‌کننده استفاده نکنید.
*شانه زدن و برس کشیدن را کمتر کنید.
*از شانه و برس کثیف استفاده نکنید.
*از شانه یا برس پر از مو استفاده نکنید.

منبع: آنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید