۴۸ درصد از آزمایش‌های تشخیصی پی سی آر کرونا در تهران مثبت است

    کد خبر :885349

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا تهران گفت: ۴۸ درصد از مجموع آزمایش‌های پی سی آر تشخیصی کرونای شهروندان تهرانی که به مراکز درمانی یا سرپایی مراجعه کردند، مثبت است، در صورتی که در هفته های گذشته این رقم حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد بود.

دکتر علیرضا زالی در گفت و گو با ایرنا با یادآوری اینکه شهر تهران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد، افزود: آمارها نشان می دهد که نسبت به هفته گذشته هم در تعداد مراجعان سرپایی و هم بستری در بیمارستان های استان تهران فرآیند روبه رشدی را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: تعداد موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران به ۲۵۰ مورد رسیده است که ۱۴۲ بیمار جدید در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: با احتساب این افراد، تعداد بیماران بستری با تشخیص کرونا در استان تهران به عدد ۲ هزار و ۳۵۷ نفر می رسد که قریب به ۶۹۹ از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

زالی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد مراجعان سرپایی درمانی و مراکز بهداشتی در استان تهران به بیش از ۱۵هزار و ۲۵۰ بیمار رسید.

وی ادامه داد: افزایش درصد آزمایش های تشخیصی پی سی آر در مراجعان سرپایی استان تهران نشان دهنده چرخش بالاتر ویروس کرونا در این مناطق است.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا تهران خاطرنشان کرد: به همین دلیل مردم باید شیوه نامه های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، فاصله گذاری و شست و شوی دست را به دقت رعایت کنند و تا حد امکان در فضاهای مسقف عمومی حضور نیابند.

زالی همچنین از شهروندان تهران تقاضا کرد که از حضور در مراکز پر ازدحام و پر تراکم به شدت پرهیز کنند.

وی اظهار داشت: در این شرایط تزریق دز سوم واکسن کرونا ضرورت جدی است که مردم باید به آن اهتمام جدی داشته باشند.

براساس آمار روز پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ۲۴ ساعت گذشته ۶۱ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و مجموع جان‌باختگان به ۱۳۲ هزار و ۶۲۴ نفر رسید.

همچنین از روز گذشته (چهارشنبه) تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۷ هزار و ۳۹۵بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۹۸۱ نفر از آنها بستری شدند، مجموع بیماران کرونایی در کشور به ۶ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۷۹۹ نفر رسید.

در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و مجموع جانباختگان به ۱۳۲ هزار و ۵۶۳ نفر رسید.

براساس گزارش وزارت بهداشت، از روز گذشته تا امروز ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۸ هزار و ۱۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۹۷۵ نفر از آنها بستری شدند، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۴۰۴ نفر رسید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید