رئیس پلیس راهور تهران بزرگ:

۳ هزار کامیون در ۷ روز جریمه شدند

    کد خبر :663313
۳ هزار کامیون در ۷ روز جریمه شدند

به گفته سردار مهماندار، از ورود ۱۷ هزار کامیون به داخل شهر جلوگیری شد همچنین ۳ هزار و ۵۱۰ کامیون متخلف جریمه شدند، اما این جریمه بازدارنده نیست.

 

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره جزئیات طرح برخورد با کامیون‌های دودزا در سطح شهر گفت: در هفت روز گذشته که شهر تهران با آلودگی هوا مواجه بود، طرح برخورد با کامیون‌های دودزا در سطح شهر اجرا شد.

 

وی افزود: در این طرح پلیس در ۵۲ منطقه ورودی شهر استقرار داشت و از ورود ۱۷ هزار کامیون به شهر جلوگیری شد. همچنین ۳ هزار و ۵۱۰ کامیون جریمه شدند.

 

سردار مهماندار در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اعمال قانون، هنوز کامیون‌ها در سطح شهر دیده می‌شوند، ادامه داد: شهر تهران دارای منافذ بسیاری است و راه‌های زیادی برای ورود کامیون‌ها وجود دارد، اما در این دوره، ورود این کامیون‌ها به شهر به حداقل رسیده است.

 

وی اظهار کرد: کامیون‌هایی که به شهر وارد می‌شوند ۹۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و به خارج از شهر هدایت می‌شوند.

 

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره پرداخت جرائم گفت: برای رانندگان یا پیمانکاران پرداخت ۹۰ هزار تومان سخت نیست و این افراد جریمه را پرداخت می‌کنند تا در کار خود تاخیر ایجاد نکنند بنابراین این جریمه بازدارنده نیست.

 

وی ادامه داد: ما در بررسی‌های خود اعلام کردیم که جدول جرائم باید بازنگری شود و این طرح به وزارت کشور و سپس هیئت وزیران ارسال شده است.

 

سردار مهماندار افزود: متاسفانه روند تصویب اصلاحات جرائم بسیار طولانی است، اما در شرایط اضطراری، میزان جرائم باید در اسرع وقت تغییر کند تا سلامتی مردم در خطر نیوفتد.

 

به گزارش میزان،رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: بنابر قوانین هوای پاک، نیازمند نوسازی ناوگان عمومی و نصب فیلتر دوده بر اتوبوس‌ها هستیم و جلوگیری از ورود کامیون‌ها به تنهایی نمی‌تواند به تنهایی راه گشای آلودگی هوا باشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید