۳ قدم اساسی برای تغییر زندگی

    کد خبر :771897

دو ظرفیت منحصر به فردی که انسان‌ها صاحب آن هستند، داشتن دو صلاحیت به نام‌های تفکر درونی و اراده است. این بدان معنا است که ما می‌توانیم تصمیم بگیریم که کجا بوده‌ایم، کجا قرار گرفته‌ایم و کجا می‌خواهیم باشیم. در حالی که این مسائل بسیار آسان به نظر می‌رسند، نکته اینجا است که اگر به تغییر زندگی خود در اثر تغییر در طرز فکر، عقاید، رفتار‌ها و اعمال خود اعتماد نکنید، هیچ چیز در زندگی شما تغییر نخواهد کرد چراکه این عدم اعتماد به معنی این است که شما منتظر یک تجربه یکسان هستید و این انتظار یک حس یکسان را در شما به وجود می‌آورد.

اگرچه اراده و تفکر درونی، جنبه‌هایی فراتر از انسانیت ما هستند – جنبه‌هایی که ما را به سمت کل و کمال ما هدایت می‌کنند – و بر خلاف آن دسته از ویژگی‌های دیگر هستند که باعث می‌شوند زندگی یک انسان به سمت کمال حرکت کند و یا از هم بپاشد، در مسیر زندگی همیشه دلایلی پیدا می‌کنیم تا ناراحت باشیم، اما خیالتان راحت باشد، چون تنها نیستید و افراد دیگر هم همین حس را با شما تجربه می‌کنند. این حس به دلیل این به وجود می‌آید که ما همیشه عادت داریم برای کارهایمان بدترین نتایج را متصور می‌شویم تا بتوانیم در آخر کار بگوییم که دوام آوردیم و زنده ماندیم.

بسیاری از افراد در مسیر خود، خسته می‌شوند، خودشان را قضاوت می‌کنند، به تجارب دیگران حسادت می‌ورزند و یا تصور می‌کنند که کار آن‌ها بی‌ثمر خواهد بود. این حس‌ها لزوماً بد نیستند، زیرا وقتی شما این جنبه از ذهن خود را می‌بینید، متوجه می‌شوید که این شخصیت، خود واقعی شما نیست یعنی به ضمیر ناخودآگاه خود، آگاهی افزوده‌اید. مسئله این است که وقتی در چنین حالتی هستید، می‌توانید چیز‌هایی را برابر با احساسی که تربه می‌کنید، درک کنید.

این احساسات به یک مارپیچ رو به پایین تبدیل می‌شوند. این برنامه‌ای است که ما اغلب در مورد آن صحبت می‌کنیم، اما هنوز تعداد کمی از ما توانایی متوقف کردن اینگونه افکار را داریم.

هنگامی که شروع به ایجاد تغییرات برای خود و انجام کار‌های خوب برای خود می‌کنید، بیشترین گزینه‌های مشابه را انتخاب خواهید کرد. این روند هوشیار ماندن در طول مسیر است که تفاوت ایجاد می‌کند. حتی اگر مجبور شوید یک یا دو دقیقه وقتی شروع به بیهوش شدن می‌کنید، خود را از یک موقعیت معاف کنید. به هر حال سه مرحله وجود دارد که می‌توانند روند مکالمه، وضعیت فعلی و وضعیت سلامتی شما یا حتی زندگی شما را تغییر دهند. آیا آماده انجام این ۳ مرحله هستید؟

مطمئن شوید که یک برنامه فعال دارید

اگر به فردی که قبلاً بوده‌اید، به صورت ناخودآگاه نگاه کنید، متوجه خواهید شد که شما دیگر آن فرد نیستید. با توجه به گذشته خود، آگاهی شما باعث می‌شود تا از برنامه‌هایی که ناآگاهانه برای خود در نظر گرفته بودید، جدا شوید.

اگر در مهار کردن ارتباط بین بدن و ذهن خود، به صورت آگاهانه موفق باشید، می‌توانید عادت‌های روزانه خود را کنار بگذارید و وارد فاز جدیدی از زندگی شوید.

برنامه هر روزه را متوقف کنید

زمانی که فکر کردن به یک روش را کنار بگذارید، خود قدیمی شما از طریق سیستم عصبی‌تان خارج می‌شود. اگر ارتباط هر کدام از سلول‌های عصبی شما دارای حافظه است، می‌توان گفت که این سلول‌های دارای حافظه به مرور خود را از گذشته شما خالی می‌کنند.

هنگامی که این افکار و احساسات که به بدن علامت می‌دهند، متوقف شوند، انرژی زندانی شده از آن احساسات محدود شده آزاد می‌شوند و به شما این انرژی را می‌دهند تا یک سرنوشت جدید طراحی کنید و بسازید.

همه چیز را از اول شروع کنید

هر وقت چیز جدیدی یاد گرفته‌اید که نیاز به توجه وتمرکز شما دارد، ممکن است قدم‌های خاصی را دنبال کرده باشید. قدم به قدم در مسیر حرکت کردن و تقسیم کردن اهداف بزرگ به هدف‌های کوچکتر، کار را برای شما آسان‌تر خواهد کرد تا ذهن روی کار اصلی خود، متمرکز باشد و برای انجام کار انگیزه داشته باشد.

هدف شما این است که چیزی را که یاد می‌گیرید، حفظ کنید تا اینکه با درونی کردن آن کارتان را به صورت طبیعی، بدون هدر دادن انرژی و ناخودآگاه انجام دهید و ضروری است که قدم‌های خود را به این صورت آهسته و شمرده بردارید تا در زندگی خود تغییر ایجاد کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید