۲ حریف تیم ملی فوتبال ایران محروم از میزبانی در انتخابی جام جهانی

  • آرشیو
  • جمعه ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۱۱
    کد خبر :823806
۲ حریف تیم ملی فوتبال ایران محروم از میزبانی در انتخابی جام جهانی

با اعلام روزنامه الاتحاد امارات، تیم‌های ملی فوتبال عراق و سوریه که در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی با ایران همگروه هستند، باید در زمین بی طرف بازی کنند.

روزنامه الاتحاد امارات در خبری اختصاصی اعلام کرد کنفدراسیون فوتبال آسیا از فدراسیون‌های عضو خود خواسته است تا محل میزبانی خود در مرحله سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را در خاک خود یا در کشور بی طرف اعلام کنند.

الاتحاد به نقل از منابع آگاه در کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر داد تیم‌های ملی فوتبال عراق و سوریه اجازه بازی در زمین خود در مرحله سوم انتخابی جام جهانی را ندارند و باید یک زمین بی طرف را انتخاب کنند.

به نوشته این روزنامه، وضعیت کرونایی کشورها در میزبانی بعضی دیگر از کشورها و امکان برگزاری مسابقات در خاک آن کشورها هم تاثیرگذار است. این موضوع تا پایان ماه جولای (کمتر از یک ماه دیگر) مشخص می‌شود.

این در حالی است که فیفا اعلام کرده کشورهای یک گروه نمی‌توانند از زمین همگروه های خود برای میزبانی بهره ببرند.

الاتحاد همچنین اعلام کرد رئیس فدراسیون فوتبال سوریه مذاکرات خود را برای انتخاب یک کشور عربی برای میزبانی در زمین بی طرف آغاز کرده است.

«علی نوری» خبرنگار عراقی هم با انعکاس این خبر، به تصمیم فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض کرد و از «عدنان درجال» وزیر ورزش و کمیته عادی سازی فدراسیون عراق درخواست کرد که بحث میزبانی عراق در خاک خودش را پیگیری کنند.

تیم‌های ملی فوتبال ایران، کره جنوبی، عراق، سوریه، لبنان و امارات در گروه نخست مرحله سوم انتخابی جام جهانی در کنار هم قرار دارند.

به گزارش مهر، در این گزارش نامی از کشور ایران و مسئله میزبانی آن آورده نشده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید