۲۰ کشته و مفقود در پی واژگونی قایق مهاجران در آب‌های مراکش

  • حوادث
  • پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲
    کد خبر :650475
۲۰ کشته و مفقود در پی واژگونی قایق مهاجران در آب‌های مراکش

گارد ساحلی اسپانیا روز گذشته (چهارشنبه) از کشته شدن چهار مهاجر و مفقود شدن ۱۶ مهاجر دیگر در تلاش برای عبور از آب‌های شمال آفریقا به سمت اروپا با یک قایق کوچک خبر داد.

 

امدادگران تاکنون موفق شده‌اند ۵۸ مهاجر را که در قایقی در ۳۷ کیلومتری سواحل مراکش پیدا شده بودند، نجات دهند.

 

نیروهای گارد ساحلی اسپانیا هم‌چنین موفق به کشف سه جسد از آب‌های اطراف شده و یکی از مهاجران دیگر نیز کمی پس از نجات، به محض رسیدن به ساحل به دلیل شرایط وخیم جسمی جان باخته است.

 

مهاجران نجات یافته از این قایق به ساحل شهر “مِلیلیه”ی اسپانیا واقع در شمال آفریقا منتقل شده و صلیب سرخ در حال امدادرسانی به آن‌ها است.

 

مقامات اروپا و اسپانیا چندین قایق و هواپیمای امدادی را برای شرکت در عملیات جست‌وجوی ۱۶ مهاجر مفقود شده از این قایق به منطقه اعزام کرده‌اند. این تیم عملیاتی هم‌چنین در جست‌وجوی یک قایق دیگر حامل ۷۸ مهاجر است که تصور می‌شود سه شنبه شب از مراکش خارج شده باشد.

 

به گزارش ایسنا، در حالی که مهاجرت از طریق مسیرهای دریایی به اروپا در سال ۲۰۱۵ میلادی به اوج خود رسیده بود، از آن زمان تاکنون شمار این مهاجران رو به کاهش است، اما هنوز هم هر ساله هزاران نفر با عبور خطرناک از مدیترانه سعی در مهاجرت به اروپا و فرار از فقر و درگیری‌های کشورهای خود را دارند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید