یک قایق حامل قاچاق دام زنده در آب های قشم توقیف شد

    کد خبر :918893
یک قایق حامل قاچاق دام زنده در آب های قشم توقیف شد

فرمانده پایگاه دریابانی قشم از توقیف یک فروند قایق حامل دام زنده قاچاق و دستگیری سه قاچاقچی در ۲۴ ساعت گذشته با تلاش مرزبانان این پایگاه در آب‌های این جزیره خبر داد.

سرهنگ صفر متاجی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق، مرزبانان پایگاه دریابانی قشم موفق شدند یک فروند شناور حامل محموله‌های دام قاچاق را در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی و توقیف کنند.

وی با بیان اینکه این محموله‌های قاچاق شامل ۷۳ راس گوسفند و دام زنده است، گفت: در این عملیات انتظامی، علاوه بر توقیف یک فروند شناور، سه نفر از قاچاقچیان نیز دستگیر شدند.

فرمانده پایگاه دریابانی قشم ارزش ۷۳ راس دام زنده کشف شده را به قیمت هر راس گوسفند (۴۵ میلیون ریال)، سه میلیارد و ۲۸۵ میلیون ریال اعلام کرد.

سرهنگ متاجی با اشاره به اینکه قاچاقچیان قصد داشتند به وسیله قایق‌های تندرو این محموله‌های ارزشمند دام زنده را به کشورهای حوزه خلیج فارس منتقل کنند، افزود: خوشبختانه با اقدام به موقع و عملیات ضربتی مرزبانان، از خروج این محموله‌های ارزشمند دام از مرزهای کشور و خسارات ناشی از آن جلوگیری شد.

وی اضافه کرد: دریادلان پایگاه دریابانی قشم با قاطعیت و اشراف کامل بر مرزهای آبی این خطه از میهن اسلامی نظارت کامل دارند و مقابله با قاچاق دام زنده، قاچاق سوخت و برخورد با افراد سودجو را در دستور کار خود قرار داده‌ اند.

به گزارش ایرنا، خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده است.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است.

جزیره قشم با مساحتی معادل هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع به عنوان بزرگترین جزیره‌ خلیج فارس شناخته می شود.

این جزیره تا ساحل بندرعباس حدود ۲۰ کیلومتر فاصله داشته و دارای طول جغرافیایی ۸۸/۵۵ درجه و عرض جغرافیایی ۸۹/۲۹ درجه می باشد.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید