یک زن و 2 مرد در انتظار اجرای حکم قصاص چشم

  • حوادث
  • سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۰۱
    کد خبر :929013
یک زن و 2 مرد در انتظار اجرای حکم قصاص چشم

پرونده دو مرد و یک زن که در دادگاه‌های کیفری استان‌های کرمانشاه، قم و فارس به قصاص چشم محکوم شده‌اند برای تعیین تکلیف در اجرای حکم به تهران ارسال شد.

یکی از این پرونده‌ها مربوط به درگیری دو زن جوان در یکی از شهرهای استان کرمانشاه بود که سال 90 رخ داد و یکی از آنها به روی دیگری اسید پاشید که این حادثه اسیدپاشی منجر به کوری چشم راست زن جوان شد. پس از دستگیری زن اسیدپاش وی مدعی شد برای انتقامجویی اسیدپاشی کرده است که پس از اعتراف و محاکمه در دادگاه به درخواست قربانی حادثه از سوی قضات به قصاص چشم محکوم شد، این حکم در دیوانعالی کشور مهر تأیید خورد.دومین محکوم، مرد جوانی است که سال 96 در جریان درگیری، باعث کور شدن چشم راست یک مرد شده بود. قضات دادگاه استان فارس پس از محاکمه متهم حکم بر قصاص چشم وی داده و این حکم در دیوانعالی کشور تأیید شد.اما سومین محکوم مرد جوانی است که سال 97، با اسلحه شکاری در استان قم به مردی شلیک کرد و باعث کوری چشم چپ او شد.وی پس از محاکمه در دادگاه به درخواست شاکی پرونده به قصاص چشم محکوم شد.

به گزارش ایران، از آنجایی که هر سه پرونده در مرحله اجرای حکم قرار گرفته بود اما امکانات و شرایط لازم برای اجرای حکم در این سه استان وجود نداشت، هر سه پرونده برای تعیین تکلیف در نحوه اجرای حکم به استان تهران فرستاده شد تا در این باره تصمیم‌گیری شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید