یخبندان به جنوب شرق کشور رسید

    کد خبر :967053
یخبندان جنوب شرق کشور

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه ۲ سامانه بارشی دیگر در راه است، گفت: در شبانه روز گذشته «کوهرنگ و مشهد» رکوردداران سرمای هوا در کشور بوده است.

صادق ضیائیان، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در گفت‌وگو با مهر درباره وضعیت جوی و دمای هوا در استان‌های مختلف اعلام کرد: «کوهرنگ و مشهد» رکوردداران سرمای هوای کشور در شبانه‌روز گذشته بوده و یخبندان به جنوب شرق رسیده است.

وی افزود: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه‌های «کوهرنگ» در چهارمحال و بختیاری و «بویین و میان دشت» در اصفهان به صورت مشترک با کمینه دمای ۲۶.۲- درجه سلسیوس سردترین شهرهای کشور و مشهد با دمای ۲۰- درجه سلسیوس سردترین مرکز استان شدند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در شبانه روز گذشته باز هم سرما و یخبندان به نواحی جنوبی تر کشور گسترش یافت و تعداد شهرها و ایستگاه‌های درگیر به حداقل ۴۵۰ مورد رسید. این گسترده‌ترین سرمای کشور از ابتدای سال تا کنون است که دمای هوای برخی شهرهای جنوب شرق نظیر هیرمند و زاهدان در سیستان و بلوچستان را نیز تا مرز ۱۰- درجه سلسیوس کاهش داده است.

۲ سامانه بارشی دیگر در راه است

ضیائیان بیان داشت: امروز سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب‌غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش برف و باران در استان‌های واقع در غرب و جنوب‌غرب کشور، استان بوشهر و به تدریج دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اعلام کرد: روز یکشنبه علاوه بر نقاطی که ذکر شد، در استان‌های اصفهان، زنجان، قم و ارتفاعات البرز در استان‌های مازندران، البرز، تهران، سمنان و سپس خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش خواهیم داشت.

وی افزود: روز سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی دیگری از جنوب کشور برخی نقاط خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، فارس، اصفهان، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش برف و باران داریم.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا یادآور شد: همچنین آسمان تهران امروز نیمه‌ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید