گوشی های قدیمی اندرویدی قابلیت ورود به حساب گوگل ندارند

    کد خبر :832573

اگر هنوز هم از یک گوشی مجهز به اندروید 2.3.7 (آخرین نسخه نان زنجبیلی) یا قدیمی‌تر استفاده می‌کنید، باید بدانید که گوگل از 27 سپتامبر (5 مهر ماه) دیگر اجازه ورود به اکانت گوگل را به شما نمی‌دهد.

«بازتاب»؛ مهتاب جهاندار–این موضوع در یک سند پشتیبانی گوگل مطرح شده که توسط Liliputing منتشر شده است. به این ترتیب پشتیبانی از اندروید 2.3 عملاً به پایان می‌رسد. گوگل می گوید در راستای حفظ امنیت کاربران، اجازه ورود به اکانت کاربری گوگل از تاریخ 27 سپتامبر برای اندروید 2.3.7 و پایین‌تر صادر نمی‌شود. به این ترتیب اگر پس از این تاریخ بخواهید از سرویس‌های گوگل نظیر یوتیوب، جیمیل و یا مپس استفاده کنید ممکن است با خطای نام کاربری و پسورد مواجه شوید.

برای آنکه بهتر متوجه شوید که چه گوشی‌هایی مشمول این محدودیت می‌شوند بد نیست بدانید که اندروید 2.3.7 حدود 10 سال پیش منتشر شده ایست. با این حال از آنجا که در حال حاضر بیش از 3 میلیارد گوشی اندرویدی در دنیا وجود دارد، این تغییر احتمالا بر تعداد اندکی از افراد تاثیرگذار است که هنوز از گوشی‌های خیلی قدیمی استفاده می‌کنند.

البته اگر بخواهید از گوشی هوشمند قدیمی خود پس از 5 مهر ماه نیز استفاده کنید می‌توانید از طریق مرورگر به حساب کاربری گوگل وارد شوید و برخی از سرویس‌های گوگل را در اختیار داشته باشید. گوگل اعلام کرده است که دستگاه‌های مجهز اندروید 3 (Honeycomb) هم‌چنان امکان ورود به حساب گوگل را دارند. بنابراین اگر دستگاه اندرویدی شما امکان آپدیت به این نسخه ار اندروید را دارد بهتر است این کار را انجام دهید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید