رقابت «گورکن» در بیست و سومین جشنواره‌ فیلم مریلند آمریکا

    کد خبر :803178
رقابت «گورکن» در بیست و سومین جشنواره‌ فیلم مریلند آمریکا

فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی در «بیست و سومین جشنواره‌ فیلم مریلند آمریکا» به نمایش درمی‌آید.

فیلم سینمایی گورکن به نمایندگی از سینمای ایران در بخش اصلی «بیست و سومین جشنواره‌ فیلم مریلند آمریکا» رقابت می‌کند. جشنواره‌ فیلم مریلند که از سال ۱۹۹۹ کار خود را آغاز کرده است، یکی از جشنواره‌های معتبر آمریکای شمالی به شمار می‌آید که هر ساله در بهار در شهر بالتیمور آمریکا برگزار می‌شود.

فیلم سینمایی گورکن در بیست سومین حضور بین‌المللی خود در بخش اصلی بیست و سومین دوره‌ از جشنواره مریلند، در کنار آثاری همچون همه نور، همه جا و کریپتوزو (برگزیده‌ی جشنواره‌های برلین و ساندنس ۲۰۲۱)، اولین قرار و آماده (منتخب ساندنس ۲۰۲۱)، جهانِ لیلی تاپلز و سویا کوبانا (برگزیده SXSW ۲۰۲۱)، لوبیاها (منتخب برلین ۲۰۲۱ و برگزیده تورنتوی۲۰۲۰)، مرد معمولی نیست (منتخب تورنتوی ۲۰۲۰) و درختان صلح (برگزیده سانتا باربارای ۲۰۲۱) به نمایش درمی‌آید.

گورکن روایت زنی به‌نام سوده شریف زادگان با بازیویشکا آسایش است که درست قبل از ازدواج مجددش دچار یک چالش سخت در زندگی شخصی‌اش می‌شود.

در این فیلم هنرمندانی چون ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی، محمدامین اسدی، یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش ایفای نقش کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، امسال بیست و سومین جشنواره‌ فیلم مریلند از ۱۹ تا ۲۷ می ۲۰۲۱ برابر با ۲۹ اردیبهشت تا ۶ خرداد ۱۴۰۰ در دو بخش آثار سینمایی و کوتاه و به صورت ترکیبی از رویدادهای حضوری و مجازی، در شهر بالتیمور ایالت مریلند آمریکابرگزار می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید