گوترش از اقدام آمریکا در عدم صدور روادید ابراز نگرانی کرد

    کد خبر :666572

دبیر کل سازمان ملل به ابراز نگرانی از اقدام آمریکا در عدم صدور روادید برای دیپلمات‌های روسیه و دیگر کشورها برای حضور در رویدادهای سازمان ملل اکتفا کرد.

 

«استفانی دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل روز پنجشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل نگرانی خود را از اقدام آمریکا در تاخیر در صدور روادید برای دیپلمات‌های روسیه و دیگر کشورها برای حضور در نشست‌های سازمان ملل ابراز داشته است.

 

به گزارش اسپوتنیک، وی در ادامه این بیانیه گفت: «برای سال‌های متمادی، دبیر کل سازمان ملل بارها نگرانی خود را به نمایندگان ارشد کشور میزبان سازمان ملل ابراز داشته‌ا است.»

 

این بیانیه پس از آن صادر شد که «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که واشنگتن همچنان در مسیر حضور مقامات روسیه در کمیته‌های شورای امنیت سازمان ملل مانع تراشی می‌کند وآنتونیو گوترش نیز در این باره اقدامی انجام نداده است.

 

به گزارش فارس، در ماه سپتامبر، آمریکا از صدور روادید برای 10 دیپلمات روسی برای حضور در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک خودداری کرد. مسکو در واکنش به این اقدام آمریکا اعلام کرد که واشنگتن با عدم صدور روادید برای نمایندگان روسیه در حال نقض تعهدات بین‌المللی خود است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید