گروسی: هیچ اطلاعاتی در مورد غنی سازی مخفیانه اورانیوم در ایران ندارم

    کد خبر :855216
هیچ اطلاعاتی در مورد غنی سازی مخفیانه اورانیوم در ایران ندارم

رافائل گروسی، رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد هیچ اطلاعاتی ندارد که نشان دهد ایران در حال غنی سازی اورانیوم دور از چشم جامعه جهانی است.

رافائل گروسی در جریان یک نشست خبری در مرکز استیمسون در واشنگتن در پاسخ به سوالی گفت : من هیچ اطلاعاتی در این باره ندارم که آنها (ایرانیان) این کار را انجام می دهند.

وی افزود که در مورد توانایی آژانس بین المللی انرژی اتمی برای نظارت کافی بر وضعیت ایران ، در صورتی که آژانس اجازه چنین کاری را داشته باشد تردیدی ندارد.

گروسی گفت: من به توانایی سیستم بازرسی ما در دانستن آنچه در آنجا اتفاق می افتد اطمینان زیادی دارم.

پیشتر یک عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا پس از دیدار با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار ادامه فشار بر ایران شد.

جیم ریش، سناتور جمهوری خواه از ایالت ایداهو پس از این دیدار بیانیه ای منتشر کرد و در آن مدعی شد که ایران با توسعه ظرفیت غنی سازی خود تعهدات بین المللی اش را رعایت نمی کند.

به گزارش همشهری آنلاین، وی در ادامه بیانیه خود که روی وب سایت کمیته روابط خارجی سنا قرار گرفته است از عملکرد رافائل گروسی در مدیریت آژانس بین المللی انرژی اتمی قدردانی کرد و با ادعای اینکه ایران به درستی به سوالات آژانس پاسخ نمی دهد از او خواست تا به فشار بر ایران تا زمانی که این کشور به پرسش های مورد نیاز پاسخ دهد، ادامه دهد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید