گرما جان ۵۰۰ نفر را در کانادا گرفت

    کد خبر :824163
گرما جان ۵۰۰ نفر را در کانادا گرفت

روزنامه گاردین با اشاره به موج گرمای شدید در بریتیش کلمبیا کانادا از کشته شدن ۵۰۰ نفر در این استان خبر داد که نسبت به مدت مشابه سال های گذشته سه برابر شده است.

این نهاد همچنین خاطرنشان کرد که به طور معمول در یک دوره مشابه نزدیک به ۲۳۰ مرگ ناگهانی گزارش می شود.

اخبار رسیده از استان بریتیش کلمبیا در کانادا حاکی از افزایش شمار “مرگ های ناگهانی ” مرتبط با گرمای شدید هوا است.

گفته می شود احتمالا نزدیک به ۵۰۰ نفر در غربی ترین استان کانادا در اثر رکوردشکنی گرمای هوا جان خود را از دست داده باشند و این در حالی است که مقامات هشدار می دهند احتمال افزایش شمار مرگ و میر به دلیل تداوم گرمای بی سابقه وجود دارد.

گاردین در ادامه نوشت: دیروز جمعه پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا اعلام کرد که طی هفته گذشته ۷۱۹ مرگ ناگهانی گزارش شده است که این تعداد سه برابر دوره مشابه در یک سال معمول است.

«لیزا لاپوینت» رئیس پزشکی قانونی این استان در بیانیه ای گفت: «ما این اطلاعات را منتشر می کنیم، زیرا اعتقاد بر این است که گرمای شدید و بی سابقه در هفته گذشته عامل مهمی در افزایش تعداد مرگ و میر است».

این نهاد همچنین خاطرنشان کرد که به طور معمول در یک دوره مشابه نزدیک به ۲۳۰ مرگ ناگهانی گزارش می شود.

لاپوینت افزود: «پس از جمع آوری گزارش های بیشتر افزایش شمار مرگ و میرهای ناگهانی محتمل است، اما به دلیل عبور جبهه هوای گرم از سمت غرب به شرق شاهد روند کاهش تلفات خواهیم بود».

مقامات هشدار داده اند که احتمالا ماهها طول خواهد کشید تا علت دقیق مرگ صدها نفر از ساکنان مشخص شود، اما آنها می گویند که گرما در افزایش تلفات، به ویژه در سالمندان نقش بسزایی دارد.

لاپوینت در بخش دیگری از بیانیه خود افزود: «بسیاری از مرگ و میرها در طول هفته گذشته در میان افراد مسنی رخ داده است که تنها در خانه های مخصوص نگهداری سالمندان با حداقل تهویه زندگی می کردند».

در این میان مقامات منطقه ای هم به دلیل عدم آمادگی لازم در مقابله با بحران آب و هوایی با انتقادات بسیاری روبرو هستند. روز پنجشنبه، رئیس بخش خدمات فوریت های پزشکی استان بریتیش کلمبیا پس از اینکه بسیاری از مردم در میانه شدید ترین موج گرما مجبور شدند ساعت ها منتظر آمبولانس بمانند، عذرخواهی کرد.

همزمان محیط زیست کانادا اعلام کرده است که جبهه هوای گرمی که مناطق وسیعی از شمال غربی اقیانوس آرام را پوشانده بود، در اوایل این هفته با ثبت دمای ۱۰۳ درجه فارنهایت (۴۰ درجه سانتیگراد) رکورد گرما را در سرزمین های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، یوکان و سرزمین های شمال غربی شکست.

این گرما تاثیر بسزایی در آتش سوزی های اخیر در بریتیش کلمبیا هم داشته است. گفته می شود دستکم دو نفر در آتش سوزی روز چهارشنبه که منجر به ویرانی یک روستا شد، جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا،به گفته مقامات این استان تا اواخر روز جمعه، ۱۳۶ آتش سوزی فعال گزارش شده است و انتظار می رود با تداوم جبهه هوای گرم تا هفته آینده، آتش سوزی ها هم ادامه داشته باشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید