گام مهم برای وحدت اصولگرایان؛ جامعه روحانیت محور وحدت مجدد شده است

  • سیاسی
  • یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ۸:۲۴
    کد خبر :499669
اصولگرایان

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: ما نباید حرکت های انقلابی را در کشور آرام آرام رها کنیم بلکه باید جبران و تدارک کنیم. حالا اگر یک مدتی کم کاری بوده یا توجه نبوده، همه اینها قابل جبران است.

اردوگاه اصولگرایی به حقله وصل نیاز دارد. طیفی از اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری 96 کوشیدند در قالب جمنا محوریت جامعه روحانیت را کنار بگذارند اما نتیجه نشان داد که مکانیزم های اینچنینی جواب نمی دهد.

از مدتی پیش جلسه مشترک جامعه روحانیت مبارز با اصولگرایان شروع شده است، این مسئله بسیاری از نیروهای این جریان را به فعالیت و نقش آفرینی در عرصه سیاسی دلگرم کرده است.

به گزارش نامه نیوز:حجت الاسلام محمدتقی رهبر درباره رجوع دوباره تشکل های اصولگرایی به جامعه روحانیت مبارز به نامه نیوز گفت: سیاست جامعه روحانیت جذب طیف های اصولگرا است، البته تا جایی که امکان دارد و مقدور است.

وی با بیان اینکه ادامه داد: هدف جامعه روحانیت این است که طیف های اصولگرا با هم باشند و با هم حرکت کنند. به هر حال امروز به وحدت، همدلی و هماهنگی در همه عرصه ها نیاز داریم بنابراین دوستان و یاران انقلاب نباید از هم جدا باشند.

عضو جامعه روحانیت مبارز حتی معتقدم اصولگرا و اصلاح طلب نیز باید با هم گفتگو کنند. چون ما در یک کشوریم و زیر خیمه جمهوری اسلامی قرار داریم. پس بروز و ظهور دوگانگی ها خیلی پسندیده نیست. نیروهای سیاسی کشور باید در رعایت و اعتقاد و التزام به اصول و مبانی نظام با هم مشترک عمل کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که «آیا جامعه روحانیت مبارز با توجه به شکست مکانیزم های گذشته برای وحدت و همگرایی می تواند مدل جدیدی را برای ائتلاف بین سلایق اصولگرا ارائه دهد؟» یادآور شد: چرا نمی تواند؟ براساس توصیه ها و فرمایشات رهبری برای چهل سال دوم انقلاب، تأکید بر وحدت برای ساختن کشور و ادامه نظام و انقلاب اهمیت دارد.

این فعال سیاسی اصولگرا تأکید کرد: ما نباید حرکت های انقلابی را در کشور آرام آرام رها کنیم بلکه باید جبران و تدارک کنیم. حالا اگر یک مدتی کم کاری بوده یا توجه نبوده، همه اینها قابل جبران است.مخصوصا با بیانیه راهبردی گام دوم مقام معظم رهبری برای آینده انقلاب، می طلبد در قالب یک حرکت جدید همه به میدان بیایند و برای آبادانی کشور جمعی حرکت کنند اما اگر حرکت ها جداگانه باشد برای نظام ضرر است.

وی در پاسخ به این سئوال که «آیا اصولگرایان با محوریت جامعه روحانیت می توانند یک لیست فراگیر و مقبول بین مردم را برای انتخابات مجلس عرضه کنند؟» ادامه داد: اگر همدلی و هماهنگی باشد و همدیگر را درک بکنیم و ببنیم، چرا نمی شود. بین جامعه روحانیت و جامعه مدرسین و دیگر گروه هایی معتقد و ملتزم به مبانی نظام و انقلاب همدلی اشتراک نظر وجود دارد.

محمدتقی رهبر گفت: اگر همه به میدان بیایند فعال باشند، حرکت کنند و پشت کار را داشته باشند، قطعا این اتفاق شدنی است. اصلا این یک ضرورت محسوب می شود بنابراین باید بشود. هرچه از هم دور باشیم طبعا اثر منفی اش بیشتر خواهد بود بنابراین باید با هم باشیم و با هم حرکت کنیم، اگر هم جایی اختلاف داریم اختلافاتمان را با یک اصول مشترک حل کنیم.

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران اظهار کرد: اختلاف ما نیز مبنایی نیست بلکه برآمده از جدا بودن و دور بودن هاست. اگر دور بودن ها را کنار بگذاریم، دور هم بنشینیم و صحبت کنیم ملت هم هستند، مردم چنین حرکت های همگرایانه و همدلانه را دوست دارند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید