کپسول بویینگ به ایستگاه فضایی بین المللی رسید/ عکس

    کد خبر :911691

کپسول استارلاینر بویینگ که روز پنج شنبه به فضا پرتاب شده بود، بالاخره دیروز به مقصد خود یعنی ایستگاه فضایی بین المللی رسید.

این دستاوردی بزرگ برای شرکتی به حساب می آید که سعی دارد فضانوردان ناسا را به مدار زمین ببرد.

استارلاینر همراه یک موشک اطلسV (متعلق به شرکت یونایتد آلیانس) به فضا پرتاب شد و ماموریت بی سرنشین و سرنوشت ساز خود به ایستگاه فضایی بین المللی را آغاز کرد. حدود ۲۲ ساعت بعد استارلاینر به مقصد خود رسید .

به نوشته رویترز عملیات اتصال کپسول به ایستگاه فضایی بین المللی در ساعت ۲۰:۲۸ دقیقه شب گذشته به وقت آمریکا انجام شده است. حین انجام عملیات مذکور کپسول و ایستگاه فضایی بین المللی در ارتفاع ۴۳۶ کیلومتری اقیانوس هند قرار داش تند.کپسول بویینگ به ماژول هارمونی متصل شده است.

داخل کپسول یک مانکن تحقیقاتی با لباس فضانوردی آبی قرار داشت که داده هایی درباره وضعیت کابین خدمه را طی سفر جمع آوری می کرد. علاوه بر آن ۳۶۳ کیلوگرم بار نیز همراه استارلاینر به آزمایشگاه فضایی ارسال شد.

همچنین قرار است کپسول روزچهارشنبه از ایستگاه فضایی بین المللی جداشود و به زمین برگردد. طبق برنامه ریزی ها کپسول همراه چتر نجات در صحرای نیومکزیک آمریکا فرود می آیند.

بویینگ در سال ۲۰۱۴ میلادی قراردادی چند میلیارد دلاری با ناسا امضا کرد تا فضانوردان را با کمک استارلاینر به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد و این عملیات اهمیت زیادی برای شرکت دارد.

پیش از این نیز بویینگ دوبار سعی کرد تا کپسول استارلاینر را به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد ولی تلاش شرکت موفقیت آمیز نبود.

 مهر

 

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید