کندی اینترنت به دلیل اجرای بی سروصدای طرح صیانت؟

  • سیاسی
  • دوشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۰ ۱۷:۰۰
    کد خبر :889932
کندی اینترنت به دلیل اجرای بی سروصدای طرح صیانت؟

نماینده مجلس در واکنش به ادعای اجرای بی سرو صدای طرح حمایت از کاربران فضای مجازی و تاثیر آن در کندی سرعت اینترنت گفت: این ادعا کذب است و هنوز برای این طرح تصمیم‌گیری نشده است.

عباس عبدی روزنامه‌نگار و تحلیل گر اصلاح طلب روز گذشته در یادداشتی نوشت: «سرعت اینترنت به نحو آزاردهنده‌ای کاهش پیدا می‌کند. به‌طوری که در بهمن ماه رتبه جهانی سرعت اینترنت در ایران، ۷ پله سقوط کرد. به این علت که جلوی افزایش ماهانه ظرفیت را گرفتند. همچنین مسئولان وزارت علوم اعلام کردند: «کندی اینترنت» باعث استرس و فشار روانی شدید در دانشجویان شده است‌. موضوعی که ربطی به زیرساخت‌ها ندارد، چون در دولت روحانی هر سال سرعت بهبود می‌یافت و ظاهرا این وضع ناشی از اجرای بی سروصدای همان طرح صیانت پیش از تصویب قانون است.»

این ادعای عبدی که «کندی اینترنت نتیجه اجرای بی سروصدای همان طرح صیانت پیش از تصویب قانون است.» بازتاب بسیاری در فضای مجازی داشت.

در همین باره با چند تن از نمایندگان مجلس مرتبط با حوزه ارتباطات و طرح صیانت گفت‌وگو کردیم که این ادعا را تکذیب کردند.

لطف‌الله سیاهکلی سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی در واکنش به ادعای اجرای بی سرو صدای این طرح و تاثیر آن در کند شدن سرعت اینترنت در هفته‌های اخیر به خبرنگار همشهری‌آنلاین گفت: این ادعا که طرح پیش از تصویب اجرا شده کذب است و هنوز برای این طرح تصمیم‌گیری نشده است.

لطف‌الله سیاهکلی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس هنوز اصلا وارد مرحله تصمیم گیری در مورد این طرح نشده اند که بخواهد اجرا شود، افزود: قرار است فردا سه شنبه ۳ اسفند جلسه‌ای درباره این طرح برگزار شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر جلسه برگزار شد، امکان دارد تکلیف این طرح مشخص شود و برای اجرا به دولت ابلاغ شود که قطعا با این سرعت نمی تواند اثر گذار باشد.

به گزارش همشهری‌آنلاین، وی ادامه داد: اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و حتی کلیاتی نیز درباره این طرح مشخص نشده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید