کشف جسد بهاره للهی کارگردان در خانه‌اش

  • حوادث
  • شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ۱۰:۴۷
    کد خبر :1073800
کشف جسد بهاره للهی کارگردان

جسد «بهاره للهی» در خانه‌اش در کرج کشف شده و متوفی سابقه بازداشت نداشته است.

خبرگزاری روابط عمومی قوه قضائیه با اعلام این خبر نوشت: رسانه‌های معاند در ادامه پروژه کشته‌سازی مدعی شده‌اند که یک خانم به نام بهاره للهی در زندان به قتل رسیده و جسد او مخفیانه در بهشت سکینه کرج دفن شده است در حالی که بررسی‌ها نشان می‌دهد این فرد در منزل شخصی خود فوت کرده است.

یک رسانه ضد انقلاب به نام «توانا» در سناریویی تکراری مدعی شد «خانمی به نام بهاره للهی در زندان به قتل رسیده و جسد او مخفیانه و بدون اطلاع خانواده‌اش در بهشت سکینه کرج دفن شده است.» «توانا» همچنین مدعی شده است که از خانواده این فرد برای نشان دادن محل دفن فرزندشان پول دریافت شده است.

پس از انتشار خبر ادعایی توانا، موضوع را از چند مرجع قضائی ازجمله سازمان زندان‌ها، سازمان پزشکی قانونی و دادگستری استان البرز پیگیری شد.

در ابتدا از مسئولین سازمان زندان‌ها پیگیری شد که آیا فردی با چنین مشخصاتی سابقه بازداشت داشته است یا خیر که اعلام شد هیچ متهمی با این نام بازداشت و به زندان وارد نشده است.

سپس از آنجایی که عنوان شده بود این فرد در بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شده است موضوع را از دادگستری البرز پیگیری کردیم.

در نهایت، پیگیری‌ها از سازمان پزشکی قانونی و دادگستری استان البرز مشخص شد، فردی با مشخصات بهاره للهی در فروردین سال جاری در کرج در خانه خود فوت کرده است.

به گفته حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز در ساعت ۲۱ روز ۱۳ فروردین سال جاری حسب اعلام همسایه‌های یک مجتمع آپارتمانی در شهرک گلستانک محمدشهر کرج مبنی بر استشمام بوی نامطبوع از داخل یکی از واحدها، مأموران کلانتری به محل مراجعه و پس از باز کردن درب با جسد خانمی حدوداً ۴۰ ساله مواجه شدند.

وی افزود: بعد از بررسی‌ها معلوم می‌شود هویت جسد متوفی، خانم بهاره للهی حاجی دلایی فرزند محمدرضا است.

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: بلافاصله بازپرس کشیک قتل در محل حاضر و پس از بررسی صحنه دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی صادر می‌شود.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه طی بررسی‌ها مشخص می‌شود حدود سه هفته از زمان فوت متوفی گذشته است، گفت: به لحاظ عدم پیگیری وابستگان متوفی، جسد پس از مدتی در بهشت سکینه کرج دفن می‌شود و تحقیقات جهت تعیین علت فوت ادامه می‌یابد.

وی افزود: پرونده هم اکنون در شعبه ۱۳ بازپرسی دادسرای ناحیه یک در حال بررسی است. ضمناً پس از مراجعه اولیای دم و با درخواست آن‌ها قبر مجاور محل دفن نیز پیش خرید می‌شود و هزینه‌های پرداختی بابت خرید دو قطعه قبر و هزینه‌های مربوط به دفن پرداخت می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: طی بررسی به عمل آمده متوفی سابقه بازداشت در زندان نداشته است.

طبق پیگیری‌ها از پزشکی قانونی، جسد خانم بهاره للهی در زمان کشف در منزلش دچار فساد و لارو شده و بعد از کشف به پزشکی قانونی منتقل و آزمایش سم‌شناسی انجام شده است.

بر اساس گزارش پزشکی قانونی در زمان کشف جسد حدود سه هفته از فوت گذشته بود. در بررسی‌های پزشکی انجام شده روی جسد نیز هیچ نشانه شکستگی مشاهده نشده است.

علت تامه فوت پس از سم‌شناسی مشخص خواهد شد.

درخواست ایسفا از خانه سینما درباره پیگیری علت فوت بهاره للهی، فیلمساز

 

در پی درگذشت بهاره للهی، فیلمساز کوتاه و عضو انجمن فیلم کوتاه ایران، رئیس هیئت مدیره این انجمن در نامه‌ای از مدیر عامل خانه سینما خواست این حادثه را پی‌گیری کند.

به گزارش سینماسینما، در این نامه آمده است:

احتراما پیرو انتشار اخبار و حواشی مختلف در مورد قتل، فوت یا درگذشت مشکوک خانم بهاره للهی از اعضای انجمن فیلم کوتاه ایران، خواهشمندیم در اسرع وقت و از طریق مراجع انتظامی، امنیتی و قضایی نسبت به دریافت گزارش واقعی از حادثه غم‌انگیز رخ داده اقدام مقتضی انجام دهید.

اعضای این صنف به طور جدی و مصرانه خواستار پیگیری و شفاف‌سازی در مورد چگونگی از دست دادن یکی از اعضای صنف خود هستند و امیدوارند با پیگیری خانه سینما ابعاد مجهول این واقعه‌ی تلخ روشن شود.

میزان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید