کرونا کارمندان صندوق بین المللی پول و بانک جهانی را دورکار کرد

    کد خبر :697596

به نقل از رویترز، پس از اینکه مشخص شد، یکی از کارمندان صندوق بین المللی پول به ویروس کووید 19 مبتلاست، این نهاد بین المللی و بانک جهانی روز جمعه به کارمندان مقرهای خود در واشنگتن توصیه کرد تا دورکاری کنند.

یک سخنگوی IMF گفت این نهاد بین المللی وام دهی علی رغم تعلیق یک ماموریت مسافرتی به اروپا و کشورهای دیگر در معرض خطر بالا، «کاملا فعال می ماند و آماده خدمت رسانی به اعضای خود است.»

این توصیه ها که الزامی نیستند، حدود 2 هزار کارمند صندوق بین المللی پول و 16 هزار کارمند بانک جهانی در واشنگتن را در بر می‌گیرد.

سخنگوی صندوق بین المللی پول گفت آن کارمند IMF مبتلا به کووید 19 تشخیص داده شده است، در قرنطینه قرار دارد و مراقبت‌های بهداشتی مناسب دریافت می‌کند.

وی افزود: «ما با مقامات بهداشت عمومی برای شناسایی کارمندانی که در تماس نزدیکی با وی بودند، یا احتمالا تحت تاثیر قرار گرفته اند، همکاری می‌کنیم.»

یک سخنگو بانک جهانی گفت هیچ یک از کارمندان و مشاوران این بانک به کرونا مبتلا نیستند و این نهاد بین‌المللی کاملا در حال فعالیت است.

تنها مسافرت‌های ضروری به مناطق با ریسک بالا مجوز شامل 29 کشور اروپایی، چین، ایران و کره جنوبی دریافت می‌کنند.

به گزارش فارس،هم صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی این هفته توانایی هزاران کارمند خود را برای دورکاری سنجیدند. شیوع ویروس کرونا قبلا سبب شده تا انها تصمیم بگیرند نشست‌های بهاره خود را در ماه های آتی توسط ویدئو کنفرانس برگزار کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید