کاهش قیمت جهانی طلا

    کد خبر :817572
کاهش قیمت جهانی طلا

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۸۹۲ دلار و ۶۸ سنت رسید.

در حالی که سرمایه گذاران در انتظار آمار‌های تورم آمریکا و سرنخ‌های جدید از سیاست پولی بانک مرکزی اروپا هستند، قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود، اما کاهش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا مانع از افت بیشتر قیمت‌ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۸۹۲ دلار و ۶۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت با ۷۰ سنت معادل ۰.۰۴ درصد کاهش به ۱۸۹۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا امروز در نزدیکی پایین‌ترین رقم بیش از یک ماه اخیر در نوسان بود، در حالی که شاخص ارزش دلار تقریبا ثابت بود.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در موسسه مدیریت دارایی اس پی آی گفت: «آنچه شاهدش هستیم انتظار برای اطلاع از نتیجه نشست فدرال رزرو است… فدرال رزرو ممکن است شروع به بحث جدی‌تر در مورد کاهش سیاست‌های انبساطی نماید.»

وی افزود: «بازار همچنان بر این عقیده است فدرال رزرو قرار است به آرامی سیاست‌های انبساطی را کاهش دهد و با توجه به چشم انداز تورمی تاثیر این وضعیت برای بازار طلا نسبتا مثبت خواهد بود.»

روز پنجشنبه نیز تجار نشست سیاست گذاری فدرال رزرو و گزارش شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا را رصد خواهند کرد تا جهت سیاست پولی فدرال رزرو را حدس بزنند. انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا در نشست هفته آینه سیاست فعلی خود را بدون تغییر حفظ کند.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه خاطر نشان کرد که افزایش جزئی نرخ بهره «از نظر جامعه و فدرال رزرو مثبت ارزیابی خواهد شد.»

به گزارش دانشجو، آمار‌های منتشر شده نشان می‌دهد که قیمت کالا‌های چینی در درب کارخانه طی ماه می‌بیشترین شتاب رشد را در طی ۱۲ سال گذشته تجربه کرده، در حالی که قیمت‌های مصرف کننده نیز برای سومین ماه متوالی شاهد افزایش بوده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید