کاهش قیمت بیت کوین در آغاز سال جدید میلادی

    کد خبر :964212
بیت کوین سال جدید میلادی

ارزش بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا ۰.۲ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته و به ۱۶۵۵۱ دلار و ۲۲ سنت رسیده است.

سال جدید میلادی با وجود این‌که کاهش قیمت را برای ارزهای مجازی به‌دنبال داشته اما چندان ناامیدکننده نبوده است. ارزش بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا 0.2 درصد طی 24 ساعت گذشته کاهش یافته و به 16551 دلار و 22 سنت رسیده است.

قیمت ارزهای مجازی تغییر چندانی در آخرین هفته 2022 نداشت، اما قیمت بیت کوین در هفته آخر حدود 2 درصد کاهش یافت. بزرگ‌ترین ارز مجازی دنیا از نظر ارزش بازار در کل سال گذشته میلادی 65 درصد کاهش قیمت داشته است.

ارزش کل بازار ارزهای مجازی در پاییز گذشته کاهش یافت و به کمتر از 1 تریلیون دلار رسید. ارزش این بازار در حال حاضر 828 میلیارد دلار است، درحالی‌که در نوامبر 2021 برابر با 3 تریلیون دلار بود.

بازار ارزهای مجازی در اولین روز سال نوی میلادی 0.4 درصد سقوط کرد.

عوامل بسیاری بر ارزهای مجازی تأثیرگذار بوده‌اند. عوامل خارجی مثل این واقعیت که سرمایه‌گذاران درحال‌حاضر با سرمایه‌های مجازی مانند سهام فناوری رفتار می‌کنند. این بدان معناست که در بی‌ثباتی‌های اقتصادی مانند شرایط حاضر، فوراً سرمایه‌های خود را نقد می‌کنند.

برای مثال، بسیاری از اقتصاددان‌ها رکود اقتصادی در آمریکا را در 2023 پیش‌بینی می‌کنند. درنتیجه بسیاری از سرمایه‌گذاران جهت آمادگی برای این رکود، سرمایه‌های مخاطره‌آمیز خود مثل ارزهای مجازی را کاهش می‌دهند.

ارزهای مجازی بیش‌از همه از رسوایی‌های فراوان مربوط به فضای مجازی آسیب‌دیده‌اند. بحران نقدینگی بر بسیاری از صرافی‌های ارزهای مجازی در تابستان 2022 پس‌از فروپاشی ارزهای لونا و یو‌اس‌دی، تأثیر گذاشت.

ورشکستگی صرافی ارز مجازی اف‌تی‌اکس با مدیریت سم‌لنکمن‌فرید یک زلزله واقعی در بازارهای مالی بود. ارزش اف‌تی‌اکس در فوریه سال گذشته میلادی به 32 میلیارد دلار می‌رسید.

به گزارش تسنیم، علاوه‌بر بیت کوین، اتر به‌عنوان دومین ارز مجازی بزرگ دنیا از نظر ارزش بازار هم سال جاری میلادی را با 0.5 درصد کاهش قیمت آغاز کرد و به 1195 دلار و 6 سنت رسید. ارزش این ارز مجازی 2.1 درصد طی یک هفته گذشته کاهش یافته است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید