جدیدترین اخبار
25 خرداد 1398 ساعت 12:56 اقتصادی کد خبر :557253
برای چاپ کلیک کنید

کارمند رسمی: پول بدهید، ضامن وامتان شوم! +جزئیات

کارمند رسمی

لزوم معرفی ضامن کارمند برای دریافت وام و وجود خلاء قانونی در این بخش موجب‌شده که سودجویان به دنبال کسب درآمد از این راه باشند.

دریافت وام‌های گوناگونی که بانک‌ها برای تامین نیاز مشتریان خود در نظر می‌گیرند به یکی از دغدغه‌های جوانان و اقشار کم درآمد تبدیل شده و از همین سو این دسته از افراد همواره به دنبال راهکاری برای دریافت هرچه سریعتر این وام‌ها هستند.

هنگامی‌که مشتریان بانک‌ها برای دریافت وام به بانک مراجعه می‌کنند اگر بتواند از هفت خوان رستم برای مشمول وام شدن بگذرد نوبت به مرحله‌ای می‌رسد که بانک لیست مدارکی را جهت ارائه برای اخذ وام به دست فرد متقاضی می‌دهد و برای وی ضرب‌الاجلی را برای ارائه کلیه مدارک مورد نیاز به بانک تعیین می‌کند.

تنها بندی که در لیست ارائه شده از سوی بانک برای دریافت وام موجب نگرانی فرد وام گیرنده می‌شود بند معرفی ضامن دولتی به بانک است.

نگرانی جوانان و اقشار کم درآمد از این بند بابت این است که پیدا کردن ضامن کارمند جهت معرفی به بانک کار هر کسی نیست و به قول معروف پیدا کردن ضامن دولتی پله آخر برای دریافت وام است که اگر متقاضی بتواند ضامن کارمند را به بانک معرفی کند گام بلند و مهمی‌را در راستای اخذ وام از بانک برداشته است.

در کنار افرادی که ضامن کارمند در کنار خود یا دوستان خود دارند که می‌تواند جهت دریافت وام به بانک معرفی کنند خیل عظیمی‌از متقاضیان در پیدا کردن ضامن و معرفی آن به بانک با مشکل مواجه می‌شوند و به همین علت به دنبال راهی می‌گردند تا هر طور شده ضامن کارمند را برای دریافت وام به بانک معرفی کند.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها و در دسترس‌ترین آن‌ها رجوع به اینترنت و فضای مجازی است تا افراد متقاضی وام بتوانند با جست و جو کلمه “نیاز به ضامن” در آن فرد مورد نظر خود را جهت معرفی برای دریافت وام پیدا کنند.

هنگامی‌که در موتور جست و جو‌گر گوگل کلمه نیاز به ضامن را تایپ می‌کنید تارنمای دیوار به عنوان مرجع نخست آن کلمه معرفی می‌شود که با بازکردن و انتخاب آن با انبوهی از آگهی‌ها و شماره تماس‌ها مواجه می‌شوید که در لحظه اول باعث خوشحالی فرد وام گیرنده می‌شود.

پس از نگاهی گذرا در انبوه آگهی‌ها و عناوین مختلفی که افراد و شرکت‌های حقوقی برای آگهی خود انتخاب کرده‌اند این پرسش به وجود می‌آید که چرا معرفی ضامن تا این حد در آگهی‌ها تکرار شده است و شرکت‌های مختلفی سعی بر این دارند که سنگ بزرگ معرفی ضامن کارمند را از سر راه متقاضیان وام بردارند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، برای آگاهی از چگونگی اقدام این افراد و شرکت‌ها در راستای تامین ضامن برای دریافت وام با فرض اینکه می‌خواهیم ۱۰۰ میلیون تومان جهت خرید مسکن از یکی از شعب بانک وام بگیریم با شماره‌ای که در آگهی خود در سایت دیوار عنوان کرده بود” معرفی ضامن در کوتاه‌ترین زمان” تماس گرفتیم و فرد پاسخ دهنده خود را بنیامین معرفی کرد.

سلام جهت آگهی معرفی ضامن تماس گرفتم، می‌خواهم ۱۰۰ میلیون تومان وام مسکن دریافت کنم و نیاز به ضامن دارم.

سلام مشکلی نیست ما به شما ضامن معرفی می‌کنیم، بانک از شما خواسته چند ضامن معرفی کنید؟

بانک از من خواسته که ۲ نفر ضامن دولتی معرفی کنم، هزینه هر نفر ضامن چقدر است؟

ما بر اساس ۱۰۰ میلیون وامی‌که شما می‌خواهید دریافت کنید ۲ ضامن کارمند دولتی به شما معرفی می‌کنیم و به ازای هر نفر ضامن مبلغ ۳ میلیون تومان کارمزد دریافت می‌کنیم.

معرفی ضامن به چه شکلی انجام می‌شود، نیاز هست به دفتر شما مراجعه کنم؟

بنیامین: خیر نیاز نیست، چون ما دفتر مشخصی نداریم، شما روزی که نیاز به معرفی ضامن داشتید به من اعلام کنید ضامن با شما در شعبه بانک مورد نظر قرار می‌گذارد و باهم به داخل شعبه می‌روید و ضامن‌ها مدارک و اسناد مربوطه را ارائه می‌کنند و پس از استعلام زمانی که بانک معرفی نامه شما را صادر کرد در همان‌جا هزینه ضامن‌ها از شما گرفته می‌شود.

اگر مشکلی از بابت پرداخت اقساط وام به وجود آید و من نتوانم چند قسط را پرداخت بابت ضمانت پرداخت باید سفته به ضامن تحویل دهم؟

بنیامین: در سایت دیوار در این زمینه همه جور معامله‌ای انجام می‌شود، اما رویه ما این است که ضامن با نگاه کردن به سر و وضعیت و تمکن مالی شما تصمیم می‌گیرد که آیا از شما سفته بابت ضمانت پرداخت اقساط دریافت کند یا خیر که اگر ضامن احساس کند ممکن است شما نتوانید اقساط وام خود را پرداخت کنید تا مبلغ ۲۰ میلیون تومان از شما سفته گرفته می‌شود

مشکل قانونی پیش نمی‌آید؟

خیر همه مراحل به صورت قانونی است و تمام مکاتبات و نامه نگاری‌ها به صورت رسمی‌انجام می‌شود

در تماس بعدی با شماره‌ای تماس گرفتیم که با عنوان دفتر حقوقی انواع ضمانت نامه جهت معرفی به بانک را به متقاضیان ارائه می‌کرد و با تماس با شماره درج شده در آگهی تلفن گویای این دفتر اعلام کرد که ضامن‌هایی که از سوی این دفتر حقوقی به شما جهت اخذ وام معرفی می‌شوند کارمند‌های بازنشسته کار خانه قطعه سازی خودرو هستند که میزان حقوق آن‌ها ۲ میلیون و ۵۰۰ تا ۳ میلیون تومان در ماه است.

اپراتور ادامه داد: پس از معرفی ضامن و انجام کلی مراحل اداری شما کارمزد و حق‌الزحمه هر نفر بصورت توافقی فی مابین تعین و اخذ می‌شود.

در تماس بعدی با دیگر شماره‌های موجود در سایت دیوار مبنی بر معرفی ضامن جهت دریافت وام مسکن اعلام شد که معرفی ضامن کارمند به هر تعداد جهت دریافت وام انجام می‌شود و علت اینکه تاکید بر معرفی ضامن کارمند از سوی شرکت ما هست به این دلیل است که ۹۰ درصد از ضامن‌هایی که جهت ضمانت در سایت دیوار معرفی می‌شوند کارمند رسمی‌نیستند.

برخی دیگر اینگونه اعلام کردند که بیشتر شعب بانک مسکن زیر نظر آن‌ها است و اگر از بابت ارائه مدارک در شعبه مورد نظر نیز مشکلی به وجود آمد با پرداخت هزینه‌ای نیز آن مشکلات حل می‌شود..

در این تماس‌ها مشخص شد نامه‌هایی که افراد صادر می‌کنند به نامه رسمی، دولتی، سهامی‌عام، سهامی‌خاص و مسئولیت محدود تقسیم‌بندی می‌شود که به عقیده آن‌ها نامه‌های صادره از طرف سهامی‌خاص و مسئولیت محدود ارزش چندانی ندارد و این شرکت‌ها معتبر معرفی ضامن نامه رسمی‌و دولتی جهت ارائه به بانک صادر می‌کنند که در همه شعب بانک‌ها مورد پذیرش است..

برخی از آن‌ها تاکید داشتند که به علت محدود بودن نامه‌های رسمی‌و اداری برخی از افراد اقدام به صدور نامه‌های جعلی رسمی‌و اداری می‌کنند که با ارائه آن به بانک و استعلام، جعلی بودن آن مشخص می‌شود و برای فرد وام گیرنده منجر به دردسر می‌شود.

این افراد تاکید داشتند کسانی که معرفی نامه‌ها را صادر می‌کنند راه در رو آن را نیز بلد هستند و اگر مشکلی در استعلام آن به وجود بیاید تمام مشکلات متوجه فرد وام گیرنده است.

شرکت‌هایی که ضامن معرفی می‌کنند پس از آنکه متقاضی دریافت وام مدارک خود را برای آن‌ها ارسال کرد ضامن‌ها با فرد متقاضی تماس می‌گیرند و جهت ارائه مدارک در بانک مورد قرار می‌گذارند و نکته قابل توجه این است که اگر اقساط پرداختی وام متقاضی با تاخیر رو به رو شود تا ۳ مرحله کسر از حقوق ضامن انجام نمی‌شود و تنها حساب ضامن مسدود می‌شود.

پس از مسدود شدن حساب ضامن، ضامن با در دست داشتن نامه‌ای که شرکت‌های معرفی ضامن در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد به شورای حل اختلاف مراجعه می‌کند و از فرد متقاضی وام طرح شکایت می‌کند.

یکی دیگر از آگهی معرفی ضامن مربوط به وام جانبازان بود که با تماس با آن‌ها مشخص شد که با معرفی ضامن از سوی آن‌ها وام جانبازی به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ماهانه مبلغ ۵۶۰ هزار تومان انجام می‌شود که هزینه معرفی هر ضامن برای دریافت وام جانبازی ۴ میلیون تومان است.

این تنها گوشه‌ای از تماس‌هایی بود که با آگهی دهندگان معرفی ضامن در سایت دیوار و فضای مجازی گرفته شد و همین تعداد نشان می‌دهد که معرفی ضامن جهت دریافت وام به پاشنه آشیل به متقاضیان دریافت وام تبدیل شده است و سودجویان با استفاده از خلا قانونی موجود در این بخش سود‌های کلانی را نصیب خود می‌کنند.

حال با تامل درجمله یکی از آگهی دهندگان مبنی بر وجود راه دررو در هر بخش می‌طلبد مسئولان و ناظران در این بخش اهتمام ویژه‌ای برای جلوگیری از سوء استفاده این دسته از افراد از خود نشان دهند.

سید محمد مهدی شیرازیان

سلام، نیازمند ضامن کارمند برای گرفتن وام خرید لوازم خونه از بانک ملی، ب ملبغ ۵۰میلیون تومان هستم، جسارتا میخواستم شرایطش رو بدونم، ممنون

علی طباطبایی

سلام میخواستم وام بگیرم دوتا ضامن می‌خوام با گواهی کسر از حقوق

زهرا برزانی

سلام.من نیاز به ضامن کارمند برای وام ۳۰ میلیون تومانی هستم.تهران

مجید رضاوی

سلام بنده فرهنگی خوزستان ویرایش ضمانت فقط درخوزستان میتوانم

nasrollah khari

سلام تهران جهت وام 30ملیونی دوتا ضامن میخواستم سگاس

آرین دانشور

سلام، یک نفر ضامن میخواستم، مبلغ وام 30میلیون، بانک دو نفر ضامن میخواد که یه نفرشو خودم دارم، ممنون میشم اگه سریع جواب بدین

صباحسيني

سلام يك ضامن براي وام ازدواج ميخوام ممنون ميشم جواب بدين

مائده قربانی

سلام یک ضامن کارمندرسمی برای گرفتن وام ازدواج ۵۰میلیونی میخواستم ممنون میشم رسیدگی کنیدوجواب بدین

مجتبی شادمان نژاد

ضامن میخوام برای وام ازدواجم فوری ۵۰ملیون

هادی ظریف

سلام من دنبال ضامن کارمند رسمی با کسر از حقوق برای وام ازدواج 30ميليوني هستم

امید حاتم پور

سلام من دنبال ضامن کارمن بانامه کسرازحقوق بابت وام ازدواج هستم

مهران سیفی

سلام نیازمند کارمند برای وام ازدواجم فوری

رضا صفایی

سلام نیازمند دو ضامن با گواهی کسر از حقوق در تهران هستم

محسن آقاولی

نیازمند ضامن کسر از حقوق برای وام ازدواج

قاضی

سلام نیازمند ضامن برای وام بهزیستی ۵۰ میلیونی هستم

اکبر عطایی

سلام نیازمند ضامن برای وام ازدواج و یک ضامن هم دهرم

مژگان جعفری خواه یکتا

سلام وعرض ادب
نیازمندیک نفرضامن برای وام
تعویض کالای فرسوده تاتاریخ ۹۹/۰۴/۱۶هستم باتشکر۹۹/۰۴/۱۴

علیرضا باغبان

سلام ب یه ضامن کارمند رسمی میخوام واسه وام ازدواج 10000000 هم میدم

میلادشادمان

ساام وام ۳۰میلیونی از بهزیستی دارم باسود خیلی کم دوتاضامن میخاد یکیشو خودم بردم ،به یک ضامن کارمندباکسر نیازدارم،برای ضمانت چک وسفته هم میدم

فاطمه حسنی

سلام برای وام ۲۰ میلیونی بانک ملی یه ضامن فیش حقوقی با کسر از حقوق میخوام خیلی فوری
کرج هستیم

ابراهیم رضایی

سلام نیازمند یک ضامن دارای چک یا کسر اقساد نیازمندم برای وام ازدواج.مبلغ ۳ ملیون میدم

حجت تیموری

با عرص سلام
من نیازمند یک ضامن اداری هستم برای وام ازدواج ۵۰ میلیونی
اولشم ۳ میلیون میدم

علی

سلام نیازمند ضامن کارمندم یکی بردم یکی دیگه میخوام

Mina farokhzad

سلام نیازمند ضامن برای وام ازدواج هستم و بعد از انجام امور بانکی،مبلغ توافقی را پرداخت میکنم

سعید غلامی

نیازمند ضامن برای وام ازدواج فوری

محمد سالاری

سلام من یه وام کمیته ۴۰ میلیونی دارم کارهاشو تموم شده فقط یک ضامن کارمند نیاز دارم فوری لطفا جواب بدین ممنون منتظرم

رحمت الله پیری

نیازمندیک زامن رسمی برای یک وام ازدواج

الهام تقی زاده

سلام.بدا وام ودیعه مسکن ضامن کارمند میخام.شرایط چجوریه؟

محمدرضا حاجیلو

من ۵۰ میلیون میخواستم بام بگیرم دو تا ضامن لازم دارم کارمند رسمی دولت باشه و کسر از حقوق داشته باشه چک برگشتی هم نداشته باشه نفری سه میلیون تومن هم میدم لطفاً هرچه سریعتر با من تماس بگیرید

داود سلیمانی

با سلام به یک ضامن برای وام ازدواج نیازمندم
به ضامن پیداشده مبلغی میدهم

حمیده ابراهیمی

با سلام و عرض ادب
برای گرفتن وام ۵۰ ملیون وام مسکن نیازمند ضامن کارمند رسمی با گواهی کسر از حقوق

علیرضا رستمیان

دولتی که جووناش ب چ کنم چ کنم افتادن
شیش ماهه یه یخچال نتونستم بخرم
خدا ازتون نگذره

اسماعیل زاده

دنبال ضامن برای وام ازدواج هستم خیلی فوری

حسین ابراهیمی

نیازمند ضامن برای وام ازدواج فوری

سارا بطهایی پور

دنبال ضامن کارمند رسمی برای ودیعه مسکن هستم

بهاره فلاحی

سلام ضامن با گواهی کسر از حقوق جهت وام ۵۰ میلیونی نیازمندم

حجت مقدم

سلام ضامن کسرازحقوق میخام برای وام ۵۰ تومنی
تهران

حمید سلیمی

سلام نیاز به یک ضامن کارمند رسمی با فیش کسر از حقوق دارم برای ودیعه مستجرین بانک ملی فوری

فاطمه نیکوخرم

سلام نیازمند یک ضامن باکسراز حقوق وامم ۲۵ میلیون صفته هم برای ضمانت میوپ

ساراحبییبی

سلام مبلغ وامم ۵۰تومن یک ضامن دولتی باکسرازحقوق نیاز دارم ۳تومن شیرینی هم میدم

سید امین قناعتی

سلام ضامن دوم برای وام بانکی 50 میلیون تومانی لازم دا ریم

فرزاد ارج

نیازمند یک کارمند رسمی دولت برای وام ازدواج

سحر اسلامی

سلام برای وام ازدواج ضامن میخواستم
شریک یا درصدی
یا بخواد ۲۰ تومن وام میفروشم

امیر صفری

نیازمند ضامن کارمند رسمی هستم برای دریافت وام ازدواج فوری

خسرومحمدی

نیازمند کارمنددولتی برای وام 20 میلیونی سه ساله ازبانک ملت فوری فوری

مسلم غلامی

نیازمند کارمنددولتی باکسرازحقوق برای وام ازدواج هستم

براتی

سلام ،یک نفر ضامن رسمی با کسر از حقوق جهت گرفتن وام ۵۰ میلیون تومان از شرکترامید مهر ،لطفا شرایط و هزینه؟

بهمن مجیدی

سلام ،دونفر ضامن با نامه کسر از حقوق برای وام ۵۰ ملیون اشتغال زای .ارومیه .

فاطمه طیبی

سلام یه ضامن کارمند با فیش کسر از حقوق میخوام برا ضمانت وام ۳۵ میلیون تومنی

فرزانه رضايي

نیازمند ضامن کارمند رسمی هستم برای دریافت وام ازدواج فوری

میلاد

نیاز مند ۴ کارمند رسمی کسر از حقوق برای موسسه

عرفان یزدان دوست

سلام دوتا ضامن کارمند رسمی با چک و گواهی کسر از حقوق میخام برای وام ازدواج خودم و همسرم دوتا هفتاد میلیونی به هر ضامن مبلغی میدم

یحیی حیدری

سلام نیازمند 2 ضامن برای وام ازدواج پول و سفته میدم فوری

تازه کار

سلام
من نمی دونم چه خبره تو این صفحه!!!!!!!!!!!
شنوندگان ،دوستان همراهان و خوانندگان گرامی :
توجه فرمایید !
این صفحه فقط یه گزارش هست درباره کاسبی های وام و ضامن بانکی

واقعا تعجب می کنم یه سری اومدن اینجا درخواست ضامن کردن
باید به حال این وضع گریست

زهره حسینی

سلام نیازمند دو ضامن حقوق بگیر بانک ملی با حکم کار گزینی و‌دسته چک نیازمندم شیرینیم بهشون میدم فوررررررری

حامد قبادی

سلام نیازمند ضامن کارمند رسمی با فیش کسر از حقوق هستم برای وام ازدواج ممنونم جواب بدین
خیلی ضروری و فوری

زهراپاکدل

سلام یه ضامن میخام برای وام ازدواج

محسن شفیعی

سلام بنده اسم و نوبتم برای وام ازدواج در اومده و فقط نیازمند ۱ ضامن کارمند رسمی دولتی با گواهی کسر از حقوق هستم لطفاً کمکم کنید تشکر

خانوم قربانی

سلام من شغلم فرش و هر تضمینی بخواهید در خدمتتون میزارم
نیاز به ۲ تا ضامن رسمی با گواهی کسی از حقوق برای دریافت وام ازدواج دارم
اگر میشه لطفا کمکم کنید ممنون

فریبرز احمد خان بیگی

سلام جهت ۸۰ ملیونی از بانک رفاه به یک ضامن رسمی با کسرازحقوق نیازمندیم

ابراهیم کوهکن

سلام احتیاج به ضامن کارمندی برای وام کالا مبلغ 50 میلیون تومان رو دارم

Ad

روی خط خبر

 • مصوبه ستاد ملی کرونا درباره تسهیلات جدید مستأجران
 • دو بیمار ایرانی در یک سال گذشته بر اثر قارچ سیاه فوت کردند
 • کشف شاهدانه مخدر در لگوی بازی کودکان از مبداء اوکراین/ فیلم
 • مهلت ثبت نام مسکن ملی تا ساعت ۱۲ فرداشب
 • ابراز تاسف و اعتراض بانک مرکزی از اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درباره ابربدهکاران بانکی
 • تاکید مقام صهیونیستی بر مقابله با ایران در گفت‌وگوی گانتز و آستین
 • بستری در بیمارستانها فقط با کد ملی
 • در پرونده متهم چینی دو نفر بازداشت هستند
 • تمرین مشترک آمریکا و عربستان برای مقابله با پهپادها/ عکس
 • تولید روزانه هزار دستگاه موتور TU5
 • علی ربیعی: تنها دولتی که با مشارکت بالا تشکیل شده، به مردم پاسخگو خواهد بود
 • قیمت سکه، طلا و ارز ۱۴۰۰.۰۳.۲۵
 • انفجار و آتش سوزی در پمپ بنزینی در روسیه
 • نامه مهم همتی به رهبر انقلاب درباره بنزین ۵ هزار تومانی
 • هدفون بی سیم بیتس استودیو بادز معرفی شد
 • بیت کوین از سد ۴۰ هزار دلار عبور کرد
 • نحوه تغییر آدرس ایمیل در اینستاگرام
 • آیا مانند آنفلوآنزا واکسن کرونا هم باید هرساله تزریق شود؟
 • ظهور بیماری جدید در سایه کرونا/ آبله میمون هم از راه رسید!
 • تولید واکسن‌های داخلی کرونا تا مهرماه/معرفی واکسن‌های جایگزین دوز یادآوری
 • ۲۲ نفر از قانون‌گذاران آمریکایی: توافق با ایران باید نخست توسط کنگره ارزیابی شود
 • آمار کرونا در جهان تا ۲۵ خرداد/ اینفوگرافیک
 • به‌زودی واکسن آلزایمر در دسترس خواهد بود
 • نرخ ۱۶ ارز در بازار بین بانکی کاهش یافت
 • سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان/ تصاویر
 • اقساط وام یک میلیونی کرونا چه زمانی تمام می‌شود؟
 • ستاد کرونا: زنان باردار و شیرده در نوع تزریق واکسن کرونا محدودیت دارند
 • سخنان مهم دژپسند درباره دلایل ریزش بورس
 • ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت
 • ماجری ادعا‌های عجیب حسن رعیت در دادگاه
 • Ad