کاخ سفید: نامه رهبر کره شمالی به دست ما رسیده

    کد خبر :366682

سخنگوی کاخ سفید از دریافت نامه دوم کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خبر داد و گفت: هدف اصلی آن برنامه ریزی درباره دیدار است که از قبل نسبت به تعیین زمان آن در حال برنامه ریزی هستیم.

به گزارش ایرنا، سارا هاکابی سندرز روز دوشنبه در نشست خبری خود این مطلب را مطرح کرد و افزود: این نامه گرم و مثبت بود و شواهدی از پیشرفت در برقراری روابط را نشان می دهد.
به دنبال یک سال کشمش کلامی شدید میان دو مقام آمریکا و کره شمالی، ترامپ و کیم در 12 ژوئن در سنگاپور با یکدیگر دیدار کردند و پس از آن برنامه ریزی برای دیدارهای بعدی این دو مقام ادامه داشته است.
ترامپ در این دیدار از کیم دعوت کرده بود تا به واشنگتن بیاید اما ادامه گفت و گوها در سطوح وزیر خارجه موانعی را ایجاد کرد به گونه ای که رئیس جمهوری آمریکا سفر برنامه ریزی شده مایکل پمپئو وزیر خارجه خود به پیونگ یانگ را لغو کرد.
یکی از موضوعاتی که پس از دیدار سنگاپور از سوی آمریکایی ها مطرح می شود لزوم عاری سازی کره شمالی از سلاح هسته ای است که باید به طور کامل و تایید شدنی انجام شود.
هنوز مشخص نیست که کیم قصد دارد این کار را انجام دهد یا خیر اما آمریکایی ها تاکید دارند تا زمان وقوع چنین مساله ای تحریم های حداکثری ادامه خواهد داشت.

**نامعلوم بودن نویسنده مقاله نیویورک تایمز
سخنگوی کاخ سفید همچنین درباره مقاله چند روز پیش نیویورک تایمز به نقل از یک مقام ارشد کاخ سفید مبنی بر شکل گیری جبهه مخالفت با تصمیمات رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید گفت: هنوز نویسنده این مقاله شناسایی نشده است.
وی دلیل لزوم تحقیق از نویسنده این یادداشت را امنیت ملی دانست و افزود: اگر این شخص در نشست های امنیت ملی حضور داشته باشد می تواند مشکل آفرین شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید