ژاپن ۳ میلیون دز واکسن کرونا به ایران اهدا می‌کند

    کد خبر :831250
ژاپن ۳ میلیون دز واکسن کرونا به ایران اهدا می‌کند

آیکاوا کازوتوشی (AIKAWA KAZUTSHI) روز جمعه یکم مرداد ۱۴۰۰ در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در نیاوران تهران در جمع خبرنگاران افزود: هفته گذشته محموله اول واکسن اهدایی ژاپن به تعداد یک میلیون و ۱۰۰ دز در تهران تحویل مقامات ذیربط داده شد.

وی ادامه داد: انتظار می رود که در ۲ روز آینده هم بقیه واکسن های اهدایی ژاپن در قالب محموله دوم وارد تهران شود که درمجموع سه میلیون دز واکسن کرونا توکیو به ایران اهدا می کند.

سفیر ژاپن در ایران افزود: امروز در یکی از مراکز واکسیناسیون کرونا حضور یافتم و مشاهده کردیم واکسن اهدایی دولت ژاپن به شهروندان ایرانی تزریق شده است.

کاراتوشی ادامه داد: مبارزه با ویروس کرونا موضوع اضطراری جامعه جهانی است و همه باید برای کنترل بیماری به یکدیگر کمک کنند.

به گزارش ایرنا، ایکاوا کاراتوشی سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران و دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران از روند تزریق واکسن اهدا شده دولت ژاپن به ایران بازدید کردند.

نخستین محموله از واکسن‌های ساخت ژاپن شامل «یک میلیون و ۸۷ هزار و ۵۷۰» دُز واکسن، روز جمعه یکم مرداد ۱۴۰۰ از طریق سازمان ملل به وزارت بهداشت ایران تحویل شد.

ژاپن قرار است در مجموع، حدود سه میلیون دز واکسن به ایران اهدا کند. این مجموعه، بخشی از ۱۱ میلیون دُز واکسن اهدایی توکیو به کشورهای مختلف جهان است که در چارچوب برنامه کوواکس ارایه می شود.

سفارت ژاپن در تهران در پیام خود ابراز امیدواری کرد که همکاری دولت آن کشور و سازمان ملل، بتواند گامی مثبت برای افزایش مقاومت در برابر کرونا در میان کشورهای آسیا و اقیانوسیه باشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید