چین ۳ فضانورد دیگر را به فضا فرستاد

    کد خبر :853590
چین ۳ فضانورد دیگر را به فضا فرستاد

ماموریت “Shenzhou-13” چین با سه فضانورد چینی در مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan در شمال غربی چین آغاز شد. فضاپیمای “شنژو-13” (Shenzhou 13) سوار بر موشک “لانگ مارچ 2‌اف” (Long March 2F) به فضا پرتاب شد.

با فرماندهی “لی‌شانگفو” فرمانده کل برنامه فضایی سرنشین‌دار چین، فضانوردان “ژائی ژیانگ”، “وانگ‌یاپینگ” و “یئه‌گوانگ‌فو” برای شروع طولانی‌ترین ماموریت فضایی این کشور برای ساخت ایستگاه فضایی چین حرکت کردند. انتظار می‌رود خدمه سفینه شنزو -13 به مدت شش ماه در فضا بمانند.

تایکونوت‌ها (فضانوردان) در واحد اصلی Tianhe و در طول اقامت شش ماهه دو تا سه راهپیمایی فضایی برای نصب آداپتور رباتیک بازو و سیستم تعلیق مورد استفاده برای کارهای مونتاژ ایستگاه فضایی آینده انجام می‌دهند.

ماموریت Shenzhou-13 یکی از مجموعه‌های پرتاب برای تکمیل ساختمان ایستگاه جدید تا پایان سال 2022 است. چین با موفقیت ماژول اصلی Tianhe، دو کشتی باری Tianzhou و یک فضاپیمای سرنشین‌دار را برای ساخت ایستگاه فضایی پرتاب کرد و در صورت موفقیت Shenzhou-13 ماموریت‌های بیشتری انجام می‌شود.

به گزارش تسنیم؛ با بازنشستگی ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال‌های آینده، ایستگاه فضایی چین تنها ایستگاه فضایی در مدار زمین خواهد شد. اداره ملی فضایی چین تمایل خود را برای همکاری بین‌المللی اعلام کرده است و فضانوردان غیر چینی برای ماموریت‌های آینده ایستگاه‌های فضایی، در حال آموزش هستند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید