چین منکر تحریم کالاهای استرالیا شد

    کد خبر :758850
چین منکر تحریم کالاهای استرالیا شد

چین در واکنش به گزارش رسانه ها مبنی بر دستور این کشور به واردکنندگان برای توقف خرید مجموعه ای از کالاهای استرالیایی در بحبوحه تنش در روابط دو کشور، اعلام کرد کاهش واردات کالاهایی نظیر شراب، زغال سنگ و شکر نتیجه تصمیم خود خریداران بوده است.

نشریه استرالین فایننشیال ریویو با اشاره به منابع آگاه نوشت: مقامات چینی هفته گذشته با واردکنندگان مواد غذایی دیدار کرده و به آنها هشدار دادند برای محصولات کشاورزی و شراب استرالیا سفارش جدید ندهند.

ساوت چاینا مورنینگ پست به نقل از منابع آگاه نوشت: انتظار می رود چین مانع واردات شکر، شراب قرمز، خرچنگ، جو، زغال سنگ، سنگ و کنسانتره مس از استرالیا شود. انتظار می رود واردات گندم هم ممنوع شود اما هنوز تاریخی تعیین نشده است.

وزارت خارجه چین در پاسخ به این پرسش که آیا دولت از واردکنندگان خواسته است خرید کالاهای استرالیایی را متوقف کنند، به رویترز گفت: شرکتهای مربوط به ابتکار خودشان واردات محصولات مربوطه را از استرالیا کاهش داده اند.

چین در بحبوحه تیرگی روابط با استرالیا، هفته گذشته بازرسیهای گمرکی جدید از خرچنگ استرالیا را افزایش داد و واردات الوار از ایالت کوئینزلند را متوقف کرد و واردات جو از شرکت امرالد گرین ممنوع شد.

به گزارش ایسنا، سیمون بیرمنگاک، وزیر بازرگانی استرالیا در بیانیه ای اظهار کرد: در عین حال که نباید سریع نتیجه گیری کنیم، با صنایع مختلفی که این گزارشها مربوط به آنها بوده، همکاری نزدیکی داریم. همچنین به بررسی و دریافت پاسخ از مقامات چینی به منظور شفافیت بیشتر و تشویق آنها به رسیدگی به موارد نگرانی استرالیا ادامه می دهیم.

بر اساس گزارش رویترز، چین دوشنبه هفته جاری اعلام کرد واردات الوار از استرالیا در پی مشاهده آفت در محموله های قبلی، متوقف شده است و بازرسی از خرچنگها برای تضمین سلامت غذایی انجام می گیرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید