چند نکته برای پیشگیری از گرمازدگی زائران حج عمره

    کد خبر :1062860
گرمازدگی زائران حج عمره

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر برای پیشگیری از گرمازدگی توصیه‌هایی را به حجاج ارائه کرد.

سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: زائران حج عمره باید برای پیشگیری از گرمازدگی چند نکته را رعایت کنند و چنانچه این نکات را رعایت کنند، دچار گرمازدگی نمی‌شوند.

وی توضیح داد: در درجه اول زائران باید به توصیه‌های کادر پزشکی و اطلاع‌رسانی‌های کاروانشان توجه کنند و حتما لباس نخی رنگ روشن، کلاه و ماسک را به همراه داشته باشند و همچنین لازم است در طول سفر به مقدار کافی مایعات مصرف کنند و روزانه دوش بگیرند و کفش مناسب نیز به همراه داشته باشند.

مرعشی در مورد هزینه‌های درمانی زائران بیان کرد: زائران هیچ هزینه‌ای برای درمان رپرداخت نمی‌کنند و تمام خدمات درمانی که در طول سفر حج چه توسط کادر پزشکی خودمان و چه توسط پزشکان کشور عربستان به زائران ارائه می‌شود در پرداختی ابتدایی زائر لحاظ شده و کلیه خدمات درمانی برای حجاج رایگان است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر درباره برنامه‌های این مرکز برای پیاده‌روی اربعین توضیح داد: چند جلسه با حضور گروه‌های بهداشتی و درمانی که چه به‌صورت داوطلبانه و چه با همکاری هلال احمر خدمات ارائه می‌دهند، برگزار شده و معاونت عتبات هلال احمر در ایام حج نیز این جلسات را ادامه می‌دهد و به امید خدا خدمت‌رسانی در اربعین امسال بهتر از سال‌های قبل خواهد بود.

به گزارش همشهری آنلاین،یادآوری می‌شود، اولین گروه از زائران حج عمره سال جدید از روز سوم اردبیهشت ماه به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید