پیشنهاد یک نماینده: بی‌حجاب‌ها را با دوربین چهره نگاری کنید

 • سیاسی
 • شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ۱۶:۱۳
  کد خبر :946824
بی‌حجاب‌ها را با دوربین چهره نگاری کنید- غضنفرابادی

یک نماینده مجلس پیشنهاد داد: باید مثل دوربین‌های پلاک خوان ثبت تخلفات رانندگی، دوربین‌های چهره نگاری تخلفات مربوط به حجاب افراد را ثبت می‌کنند و کسانی که مرتکب تخلفاتی شده‌اند از حقوق اجتماعی در جا‌های دیگر محروم می‌شوند.

موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه «یکی از راه‌های بیان اعتراض اخذ مجوز از وزازرت کشور و برگزاری تجمع است»، اظهار کرد: تاکنون اعتراضات زیادی در کشور داشتیم و بر اساس قانون اساسی هر کسی می‌تواند مجوز برگزاری تجمع و بیان اعتراض اخذ کند، لکن آنچه که اهمیت دارد این است که حضور در یک محل و بیان یک موضوع باید با آرامش باشد و نباید تخریب و هنجارشکنی صورت بگیرد.

افراد باید حواس‌شان باشد برخی از کسانی که در تجمعات حضور می‌یابند، خشونت به خرج می‌دهند و چاقو، قمه و سلاح گرم و سرد همراه دارند؛ معترضان حواس‌شان باشد که در کنارشان این افراد قرار نگیرند که اگر این افراد مرتکب جرمی شوند، آن‌ها نیز به عنوان مشارکت در جرم محاکمه شوند.

درباره پیشنهاد رئیس جمهوری درباره اصلاح روند‌هایی نظیر گشت ارشاد در جامعه، این موضوع محل بحث است؛ یکی از شیوه‌ها اجرای گشت ارشاد است، اما ممکن است شیوه‌های دیگری نیز وجود داشته باشد؛ مثلاً برای کسانی‌که در ملأ عام کار‌هایی انجام می‌دهند و هنجارشکنی می‌کنند باید رویکردمان از اقدام فیزیکی به سمت چهره نگاری تغییر کند؛ در این صورت به فرد خاطی اعلام و او نیز از برخی از حقوق اجتماعی محروم می‌شود.

اگر این امکانات و ظرفیت را در اختیار نیروی انتظامی قرار دهیم دیگر نیازی به حضور فیزیکی پلیس نیست؛ مثل دوربین‌های پلاک خوان ثبت تخلفات رانندگی، دوربین‌های چهره نگاری تخلفات مربوط به حجاب افراد را ثبت می‌کنند و کسانی که مرتکب تخلفاتی شده‌اند از حقوق اجتماعی در جا‌های دیگر محروم می‌شوند.

در برخی موارد آنقدر رفتار‌های گستاخانه صورت می‌گیرد که همه افراد جامعه و حتی کسانی که بد حجابند نیز وضعیت را نمی‌پسندند و احساس نگرانی می‌کنند و خودشان درخواست انجام اقدامی را مطرح می‌کنند. ممکن است برخی سهواً کار‌هایی انجام داده باشند، اما عمده جامعه ما هنجارشکنی خیلی شدید را نمی‌پذیرند.

1
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
 1. ل گفت:
  موافقم ۲

  عجب طرحی . این همه نبوغ
  موضوعات اصلی را فراموش کرده و به چهارتا مو……..
  چه نمایندگانی دارند این ملت بزرگ . ….

دیدگاهتان را بنویسید