پیرترین انسان جهان در 118 سالگی درگذشت

    کد خبر :968117
پیرترین انسان جهان

راهبه 118 ساله فرانسوی” لوسیل راندون” که ملقب به عنوان “خواهر آندره” بود، سه شنبه شب در خانه سالمندانی که در آن زندگی می کرد، در خواب فوت کرد.

“دیوید تاولا”سخنگوی آسایشگاه سالمندان “سنت کاترین-لابور” در شهر تولون در جنوب فرانسه، درباره مرگ پیرترین انسان جهان به خبرگزاری فرانسه گفت: برای او، این یک رهایی است.

راهبه راندون یا خواهر آندره، در 11 فوریه 1904 به دنیا آمده بود.

او که مدت‌ها به‌عنوان مسن‌ترین فرد در اروپا شناخته می‌شد، پس از مرگ “کین تاناکا” ژاپنی با ۱۱۹ سال در سال گذشته، مسن‌ترین فرد جهان شد. رکوردهای جهانی گینس رسما وضعیت او را در آوریل 2022 تایید کرد.

پیرترین انسان جهان درگذشت

او در یک خانواده پروتستان به عنوان تنها دختر در میان 3 برادر بزرگ شد که در شهر جنوبی “آلس” فرانسه زندگی می کردند.

او در مصاحبه ای به مناسبت تولد 116 سالگی خود به خبرگزاری فرانسه گفت: یکی از بهترین خاطراتم بازگشت دو برادرم به خانه در پایان جنگ جهانی اول در سال 1918 بود.

پیرترین انسان 1 سال گذشته در جهان، در 41 سالگی به گروه راهبه های دختران خیریه پیوست. “خواهر آندره” سپس به بیمارستانی در ویشی فرانسه منصوب شد و به مدت 31 سال در آنجا کار کرد.

در اواخر عمر، او به شهر تولون در امتداد سواحل مدیترانه در جنوب فرانسه نقل مکان کرد.

راندون سال گذشته در مصاحبه ای گفت که کار و مراقبت از دیگران عمر او را طولانی کرده است. او در آوریل سال گذشته به خبرنگاران گفت: “مردم می گویند کار می کُشد، برای من اما کار مرا زنده نگه داشت، تا 108 سالگی به کار ادامه دادم.”

او در اواخر عمر بینایی خود را از دست داده بود و روی ویلچر می نشست. در همه گیری کرونا او نیز مبتلا به این بیماری شد ولی بهبود یافت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید