پلیس ساحلی یونان و یک انتخاب متفاوت برای گشت زنی در مناطق توریستی! /عکس

    کد خبر :859985
پلیس ساحلی یونان و یک انتخاب متفاوت برای گشت زنی در مناطق توریستی!

در مناطق مختلف جهان معمولا خودروهای بزرگ و قدرتمند به عنوان خودروی پلیس به کار گرفته می شوند اما شرایط در یونان مقداری متفاوت خواهد بود زیرا قرار است یک کوچولوی الکتریکی وارد ناوگان پلیس در جزایر این کشور شود!

براساس اطلاعات منتشره، سیتروئن اِمی بطور گسترده برای نیروهای پلیس در گارد ساحلی به خدمت گرفته می شود. با آنکه امی خودرویی مناسب برای تعیقب مجرمان نیست اما به عنوان یک الکتریکی با سطح آلایندگی صفر می تواند میزان هزینه سوخت و همچنین آلودگی هوا در گشت زنی نیروی پیلس (در مناطق ساحلی) را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

یکی از مقام های عالی رتبه پلیس یونان در این رابطه می گوید: قرار نیست هر روز در مناطق ساحلی جرمی رخ دهد که نیاز به تعقیب سریع داشته باشد. در حال حاضر، روزانه میزان زیادی بنزین توسط خودروهای پلیس تنها برای گشت زنی های منظم از بین می رود که نقش مهمی در افزایش آلودگی هوا و آسیب به محیط زیست دارد. بنابراین استفاده از یک خودروی الکتریکی کوچک کاملا مفید خواهد بود و در صورت نیاز به تعقیب سریع مجرمان نیز می توان با ارسال یک پیام به نزدیک ترین خودروی پیلس سریع، آنرا وارد عملیات کرد.

اما در رابطه با سیتروئن امی، باید بگوئیم این کوچولوی فرانسوی دو درب از یک باتری 5.5 کیلووات ساعت با برد حرکتی 75 کیلومتر استفاده می کند و بیشینه سرعت آن حدود 45 کیلومتر برساعت است.

سیتروئن امی از منظر ابعاد فقط 2410 میلیمتر در طول توسعه یافته است. این عدد در عرض به 1390 میلیمتر و در ارتفاع به 1520 میلیمتر می رسد. وزن خالص خودرو نیز بدون باتری برابر با 425 کیلوگرم است. افزوده شدن باتری با توجه به حجم، بین 60 تا 100 کیلوگرم به وزن خودرو اضافه می کند.

به گزارش عصر ایران، نکته جالب آنکه، استفاده از امی به عنوان خودروی پلیس موجب جلب نظر گردشگران نیز می شود و با توجه به طراحی دوست داشتنی اش، به نوعی حضور نیروی نظامی در فضای گردشگری را بیش از هر زمان قابل پذیرش می کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید