پله چقدر درآمد داشت؟

    کد خبر :963606
پله چقدر درآمد داشت؟

اگر پله امروز در اروپا بازی می‌کرد، ثروتمندترین بازیکن دنیا بود.

پله اسطوره دوست داشتنی فوتبال برزیل در سن ۸۲ سالگی درگذشت. پله مدتها با سرطان مبارزه کرد و در نهایت درگذشت. بهترین بازیکن تاریخ، رقیبان را با گل ها و دریبل های خود مسحور کرد. او تنها فردی است که سه بار قهرمان جام جهانی شده است (۱۹۵۸، ۱۹۶۲ و ۱۹۷۰).

ادسون آرانتس دو ناسیمنتو در طول دوران حرفه ای خود ۱۲۸۲ گل به ثمر رساند، سه جام جهانی را فتح کرد و به اعتقاد خیلی‌ها بهترین بازیکن تمام دوران شد. یعنی او باید پولدار باشد ولی اینطور نیست که به این دلیل است که در زمانی که پله بازی می کرد، دستمزدها به اندازه امروز نجومی نبود.

پله در آن زمان چقدر درآمد داشت؟

پله در دوران حرفه‌ای خود تنها برای دو باشگاه بازی کرد: سانتوس، از سال ۱۹۵۶ تا ۱۹۷۴، و نیویورک کاسموس ایالات متحده، از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۷. در سال ۱۹۶۱، میزان درآمد پادشاه از طریق روزنامه‌های آن زمان فاش شد. حدود ۲ میلیون کرون که به گفته متخصصان، معادل ۷۰ هزار دلار در ارزش فعلی است.

هنگامی که او در سال ۱۹۷۵ به نیویورک کاسموس رفت، اعلام شد که پله قراردادی را امضا کرد که سالانه ۲.۵ میلیون دلار برای او درآمد داشت با توجه به تورم ایالات متحده، این رقم معادل ۱۰.۹ میلیون دلار آمریکا در شرایط فعلی است.

طبق گزارش مجله فوربس به همراه تحلیلگران مالی، اگر پله امروز در اروپا بازی می کرد، سالانه حدود ۲۲۳ میلیون دلار دریافت می کرد.

اینها ۱۰ بازیکن پردرآمد جهان از نظر فوربس هستند که اگر پله بود، پیشتاز می‌شد.

کیلیان امباپه – ۱۲۸ میلیون دلار

لیونل مسی – ۱۲۰ میلیون دلار

کریستیانو رونالدو – ۱۰۰ میلیون دلار

نیمار – ۸۷ میلیون دلار

محمد صلاح – ۵۳ میلیون دلار

ارلینگ هالند – ۳۹ میلیون دلار

رابرت لواندوفسکی – ۳۵ میلیون دلار

ادن هازارد – ۳۱ میلیون دلار

آندرس اینیستا – ۳۰ میلیون دلار

کوین دی بروین – ۲۸ میلیون دلار

ایسنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید