پشت‌پرده عدم کاندیداتوری «محمد مخبر» فاش شد

  • سیاسی
  • سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ ۱۵:۳۰
    کد خبر :1071694
عدم کاندیداتوری مخبر

عدم ورود مخبر به عرصه انتخابات روز گذشته ذهن بسیاری از تحلیلگران را به خود جلب کرد.

اهمیت این مساله زمانی آشکارتر می‌شود که بدانیم پیش از این، برخی شواهد از ورود او به عرصه رقابت ها حکایت می کرد. مهمترین نشانه آن هم توافق دو بال سیاسی پاستورنشینان بود؛ یعنی مهدی مجاهد معاون فرهنگی دفتر رییس جمهور و همچنین مقداد نیلی پس از قطعی شدن عدم ورود فتاح به این اجماع رسیدند که با وجود برخی اختلافات بهترین گزینه جانشین محمد مخبر است.

حال پرسش مهم این است که با وجود این اجماع بزرگ چه شد که مخبر ترجیح داد عطای آمدن را به لقایش ببخشد. شنیده‌ها حاکی از این است که نیامدن سرپرست ریاست جمهوری ماحصل یک توافق مهم در پشت پرده میان برخی جریانات اصولگرا است.

براساس شنیده‌ها در جلسه‌ای کم‌سابقه که میان محمد مخبر، محسن رضایی و محمد باقر قالیباف برگزار شد،این سه چهره ارشد جریان اصولگرا در مورد نامزدی محمدباقر قالیباف به اجماع رسیدند

این اجماع نظر باعث پایان یافتن تردیدهای قالیباف برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری شد و مخبر نیز که سابقا با برخی جریان های سیاسی در درون پاستور اختلافاتی یافته بود،از شرکت در انتخابات به عنوان نامزد تیم سیاسی پاستور اعلام انصراف کرد.

گفته می شود صادق محصولی دبیر کل جبهه پایداری و بخشی از این جریان نیز در این شبه ائتلاف حضور یافته اند. قطعی شدن تصمیم مخبر در مورد عدم حضور در عرصه رقابت‌ها،به اختلافات در تیم سیاسی پاستور نیز دامن زده است.

از میان چهره هایی که از درون پاستور اعلام کاندیداتوری کرده‌اند اسماعیلی، منظور و صولت جریان نیلی را نمایندگی می‌کنند و در مقابل قاضی‌زاده و بذرپاش نیز از طرف جریان دوم وارد گود انتخابات شده اند.

بنابراین در نبود گزینه هایی چون فتاح و مخبر شاهد بروز جدایی در تیم سیاسی پاستور هستیم و این مساله به بحران گزینه برای تداوم راه دولت مستقر تبدیل شده است.

دنیای اقتصاد

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید