پری پتی گارد ستاره آمریکایی در آستانه تابعیت تیم ملی ایران / عکس

  • آرشیو
  • سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶:۴۷
    کد خبر :805571
ستاره آمریکایی در آستانه تابعیت تیم ملی ایران

ستاره آمریکایی و محبوب این روزهای لیگ بسکتبال ایران ادعای عجیبی را در مورد حضورش در تیم ملی مطرح کرد.

پری پتی گارد آمریکایی و خلاق تیم بسکتبال شهرداری گرگان که چند سالی می‌شود در لیگ برتر بسکتبال ایران حضور دارد، به واسطه شوت استثنایی خودش در دیدار مقابل مهرام که به قهرمانی این تیم منجر شد، این روزها محبوبیت عجیبی در ایران پیدا کرده و همه جا، حتی در میان افرادی که دنبال کننده بسکتبال نیستند در موردش صحبت می‌شود.

پتی سوای گلزنی در ثانیه‌های پایانی بازی با مهرام روی شوت استثنایی، از بازیکنان تاثیرگذار شهرداری گرگان در رقابت‌ها بوده و نقش پررنگی در قهرمانی این تیم داشته و حالا با یک استوری در صفحه شخصی خودش حسابی خبر ساز شده است، ادعای عجیبی که توسط او مطرح شده ولی واقعیت آن دور از ذهن به نظر می‌رسد.

پری پتی گارد ستاره آمریکایی در آستانه تابعیت تیم ملی ایران / عکس

این بازیکن آمریکایی با قرار دادن پرچم ایران و نوشتن واژه تیم ملی به شایعه ای که در یکی، دو سال اخیر هم وجود داشته، دامن زده است. در سال های اخیر نیز گفته می شد که شاید این بازیکن بتواند در ترکیب تیم ملی ایران به میدان برود، اما هیچ وقت این موضوع حتی به صورت جدی هم پیگیری نشد و تنها اتفاق مشابه ورود بازیکنان دوملیتی به تیم ملی بسکتبال ایران بود.

از آنجایی که مهران شاهین طبع به صورت همزمان سرمربیگری تیم ملی و شهرداری گرگان را برعهده دارد و در تیم باشگاهی خود در دو سال اخیر نشان داده اعتقاد شدیدی به پری پتی دارد، این شایعه به صورت جدی مطرح شده است.

در این میان باید منتظر واکنش مقامات فدراسیون بسکتبال و تیم ملی بود ولی شرایط موجود نشان می‌دهد این اتفاق به این راحتی‌ها رخ نخواهد داد.

به گزارش ایلنا، این بازیکن آمریکایی هنوز تابعیت ایرانی ندارد و در گام اول برای حضور در تیم ملی ایران باید تابعیت ایرانی بگیرد که خودش مراحل مختلفی دارد. از سوی دیگر حتی اگر تابعیت ایرانی هم به پری پتی اهدا شود، او می تواند 18 ماه بعد از این تاریخ برای حضور در تیم ملی ایران به فیبا درخواست بدهد. پس عملا حضور این گارد آمریکایی در تیم ملی ایران در المپیک امکان پذیر نیست.

اگر هم پری پتی بخواهد با درخواست مسئولان فدراسیون ایران برای تابعیت ایرانی و حضور در تیم ملی اقدام کند، حداقل انتظار ما به نزدیک دو سال خواهد رسید و آن مساله هم با توجه به سن و سال پتی کمی بعید به نظر می رسد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید