پرواز هواپیما‌های راهبردی ناتو در ۲۰ کیلومتری روسیه

    کد خبر :862373

رئیس‌جمهور روسیه امروز با حضور در مقر وزارت خارجه این کشور از پرواز هواپیما‌های راهبردی ناتو در ۲۰ کیلومتری روسیه خبر داد و گفت که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی از خط قرمز‌های ما در دریای سیاه عبور کرده است.

به گزارش ایسنا، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در سخنرانی روز پنجشنبه خود در نشست گسترده اعضای وزارت خارجه روسیه گفت: هواپیما‌های راهبردی ناتو در ۲۰ کیلومتری ما پرواز می‌کنند. در مورد تحولات دریای سیاه، آن‌ها فراتر از همه مرز‌ها هستند و سلاح خطرناک حمل می‌کنند».

رئیس جمهور روسیه افزود: «روسیه از عدم مداخله در امور داخلی کشور‌ها و حل عادلانه اختلافات تحت نظارت سازمان ملل متحد حمایت می‌کند».

وی با اشاره به اینکه روسیه دائما نگرانی‌های خود در این زمینه را به غرب اعلام می‌کند و از خطوط قرمز خود صحبت می‌کند، افزود: «مسکو می‌داند که شرکای غربی با این هشدار‌ها به شکل “سطحی” برخورد می‌کنند».

پوتین درباره همکاری روسیه با ناتو گفت: «اگر آن‌ها نمی‌خواهند، نیازی به همکاری نیست، اما در عین حال پیام‌هایی برای همکاری می‌فرستند، گویا ما در حال انجام بازی هستیم و نه سیاست و دیپلماسی».

رئیس‌جمهور روسیه در بخش دیگری از سخنانش به بحران مهاجرت در مرز‌های بلاروس و لهستان اشاره کرد و گفت: «ما برای کودکان مهاجر متاسفیم. لهستان شب‌ها آژیر‌ها را روشن می‌کند و کار‌های دیگری انجام می‌دهد».

پوتین ادامه داد: «روسیه و چین همکاری خود را بدون توجه به تلاش‌های غرب برای ایجاد فاصله بین مسکو و پکن گسترش خواهند داد».

وی تصریح کرد: «روابط دوجانبه به بالاترین سطح در طول تاریخ خود رسیده است و ویژگی مشارکت راهبردی همه جانبه را دارد و می‌توان گفت الگویی برای تعامل مؤثر دولت‌ها در قرن بیست و یکم است. برخی از شرکای غربی آشکارا سعی می‌کنند بین مسکو و پکن فاصله بیندازند».

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید