پای پلیس فتا به بازی پرسپولیس باز شد

    کد خبر :1038147
پلیس فتا بازی پرسپولیس

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت گفت: بیش از ۱۰ نفر از فرصت طلبان و کلاهبرداران مجازی که در پوشش فروش بلیت مسابقه فوتبال بین تیم‌های پرسپولیس ایران و الدحیل قطر ضمن ایجاد بازارسیاه مجازی اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان نیز می‌کردند، دستگیر شدند.

سرهنگ داود معظمی گودرزی روز دوشنبه با بیان اینکه کلاهبرداران و مجرمان سایبری از هر فرصتی برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از مردم اقدام می‌کنند، افزود: طی چند روز گذشته تعدادی از شهروندان به پلیس مراجعه و گفتند قصد خرید بلیت بازی پرسپولیس و الدحیل را در فضای مجازی داشتند که مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

وی گفت:‌ افسران سایبری پلیس فتا پایتخت بلافاصله تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی‌های انجام شده مشخص شد افراد سودجو با درج آگهی های متعدد در فضای مجازی کاربران را به بهانه خرید اینترنتی بلیت این مسابقه به صفحات جعلی فیشینگ هدایت کرده و اقدام به سرقت اطلاعات بانکی آنان و برداشت غیر مجاز از حسابشان می‌کنند.

سرهنگ معظمی گودرزی ادامه داد:‌ در بیشتر موارد این شیادان بلیتی در اختیار ندارند و صرفا با تبلیغات دروغین و به بهانه فروش اینترنتی بلیت در قالب گرفتن مبلغی تحت عنوان بیعانه قبل از ارسال و یا فروش فوری از مردم کلاهبرداری می‌کنند.

رییس پلیس فتا پایتخت درباره سودجویان مجازی اضافه کرد:‌ در مواردی نیز افرادی سودجو و فرصت طلب اقدام به ایجاد بازارسیاه فروش بلیت های این مسابقه در فضای مجازی کرده بودند و بلیت های این بازی را با قیمت‌های بسیار بالا به فروش می‌رسانند که بیش از ۱۰ نفر از این افراد دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

وی با بیان اینکه لازم است شهروندان برای تهیه بلیت‌های مسابقات فوتبال به سایت‌ها و مراکز اعلام شده از سوی مراجع رسمی مراجعه کنند، توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب اداعاهای دروغین سودجویان مجازی را نخورید و خریدهای اینترنتی خود را از طریق مراکز معتبر و دارای نماد اطمینان انجام دهید.

به گزارش ایرنا، وی یادآور شد: مردم برای آموزش‌های بیشتر و اعلام موارد مجرمانه از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.gov.ir پیگیری کنند.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید