پاشازاده: شوی استراماچونی یک جام را از استقلال گرفت

مهدی پاشازاده پیشکسوت استقلال می‌گوید این تیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا بسیار پرنوسان ظاهر شد. البته این موضوع چیز جدیدی نیست در بازی‌های انتهایی لیگ، جام حذفی و حالا هم در آسیا که نشان دادیم یک نواخت نمی‌توانیم حرکت کنیم. پاشازاده در ادامه به پنالتی و داور بازی هم اشاره می‌کند و می‌گوید اگر چه داور پنالتی صد در صد به سود نماینده ایران را نگرفت اما تیم نامجومطلق حداقل کیفیت بازی با الاهلی عربستان را نداشت.

بازی با پاختاکور را چطور دیدید؟

در ابتدای نیمه اول استقلال خوب کار نکرد اما روی یک کاشته به گل رسید که همین موضوع می‌توانست در ادامه کار تیم را راحت تر کند. بعد از گل کریمی شاید به خاطر وضعیت بدنی که روی تیم حاکم بود دوباره توپ را به پاختاکور دادیم و وقتی مقابل این تیم‌ها عقب بنشینید کار سخت می‌شود. متاسفانه استقلال در نیمه دوم در همان دقایق اول گل خورد و مشخص بود که بازیکنان تمرکز خود را از دست داده اند.

البته خیلی‌ها داور را مقصر شکست استقلال می‌دانند؟

ببینید من هم معتقدم داوری اصلا خوب نبود. حق استقلال آن پنالتی بود که متاسفانه داور آن را ندید اما اعتقاد دارم آن کیفیتی که مقابل الاهلی نشان دادیم را در زمین اجرا نکردیم. شاید اگر داور آن توپ را پنالتی می‌گرفت وضعیت بازی فرق می‌کرد. متاسفانه استقلال آن کیفیت الاهلی را در بازی با پاختاکور نشان ندادیم. مطمئنا اگر استقلال مثل بازی قبل بود می‌توانست برنده از زمی خارج شود. من عقیده دارم استقلال در زمین فوتبال نباخت بلکه بخشی از این شکست در بیرون زمین رقم خورد.

یعنی شخص دیگری را مقصر ناکامی‌های این تیم می‌دانید؟

من عقیده دارم فقط نام استقلال امسال در آسیا فقط حضور داشت. به خاطر اتفاقاتی که در جام حذفی افتاد شرایط خوبی نداشت و بدون سرمربی راهی این مسابقات شد. بازیکنان هم تکه تکه به تیم اضافه شدند. استقلال تدارک خاصی برای حضور در آسیا ندیده بود و عدم نتیجه‌گیری هم طبیعی بود. متاسفانه مدیریت باششگاهه از عوامل اصلی نتیجه نگرفتن تیم است.

اما بازیکنان هم مثل قبل خوب بازی نکردند و خیلی نوسان داشتند؟

ببینید همانطور که گفتم استقلال در چند بازی آخر لیگ و جام حذفی بسیار پرنوسان نشان داد و یک نیمه خوب بود و یک نیمه بد! متاسفانه در آسیا هم نوسان زیادی داشتند و همین باعث ناکامی تیم شد. من عقیده دارم بازیکنان تمام تلاش‌شان را انجام دادند ولی شرایط به گونه‌ای رقم خورد که انگیزه در بین بچه‌ها از بین رفته بود. بازیکنان مدام دنبال اخبار باشگاه بودند که چه کسی می‌آید و چه کسی می‌رود. از آن طرف بازیکنان در اردو به صورت کامل حضور نداشتند و با اتفاقات گذشته از لحاظ بدنی و روانی تحلیل رفتند. وضعیت مبهم بود و اصلًا مشخص نبود چه کسی قرار است سرمربی تیم باشد.

با توجه به این موضوع کیفیت بازیکنان را در این رقابتها چطور دیدید؟

خستگی در کار بازیکنان خیلی تاثیر گذاشته بود و این مسئله در بازی مشهود بود. استقلال به دلیل بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی نتوانست از بازیکنان جدید استفاده کند و برای همین از فقر بازیکن رنج می‌برد. تعویض‌های تیم به جای اینکه شرایط تیم را بهتر کند، وضعیت را بدتر کرد. باشگاه اگر به جای راه انداختن این مشکلات پول شفر را می‌داد، الان پنجره باز بود و سرنوشت استقلال اینگونه نمی‌شد.

به نظر شما انتخاب سرمربی روی تیم تاثیر منفی گذاشت ؟

متاسفانه شوی استراماچونی یک جام را از استقلال گرفت و بعد آقایان پشت استراماچونی قایم شدند. این اتفاقات توسط مدیریت باشگاه رقم خورد و نمی‌توان شخص دیگری را مقصر ناکامی‌ها دانست. تیمی که با آرامش کار می‌کرد و خوب نتیجه می‌گرفت اما در یک هفته تلاش‌های یک ساله‌اش از بین رفت.

حالا با تمام این اوصاف نظر شما در مورد سرمربی آینده استقلال چیست ؟

مدیریت استقلال باید یک نفر را انتخاب کند و پای او بایستد. مدیران استقلال تیم بزرگی است و مربی بزرگ هم می‌خواهد. اگر مربی بزرگ بیاورند با این نفرات نتیجه می‌گیرد. تاکید می‌کنم شرایط استقلال به شکلی شده که این حواشی انتخاب مربی پدر این تیم را در آورده است. البته من مدیر باشگاه نیستم و نمی‌من نمی‌دانم چه کسی را سرمربی می‌کنند ولی هر کسی را انتخاب می‌کنند باید از نظر فنی و مدیریتی درسطح بالایی باشد. اما ذکر یک نکته هم مهم است متاسفانه آنهایی که تاکنون تصمیم گرفته‌اند باید بازهم تصمیم بگیرند! متاسفانه افرادی در باشگاه حضور دارند که علاوه بر اینکه فوتبالی نیستند، استقلالی هم نیستند. اگر دل‌شان به حال این تیم می‌سوخت این بلا‌ها را در جام حذفی بر سر تیم نمی‌آوردند. معلوم نیست فصل بعد می‌خواهند چه بلایی سر استقلال بیاورند.

نامجو مطلق مقصر است؟

نباید چیزی به پای نامجومطلق نوشته شود. نامجومطلق پیش از این دستیار بود و چیز خاصی در استقلال عوض نشده است. او شجاعت داشت که تیم را تحویل گرفت و قدر زحماتش را باید دانست و تشکر کرد. او مقصر نیست.

منبع: ایلنا