ویتامین های ضروری برای کودکان

    کد خبر :953304

 رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین در نشست شورای سلامت شهرستان، بر اهمیت مکمل یاری با ویتامین «D» و «A» ویژه دانش آموزان متوسطه اول و دوم دختر و پسر تاکید کرد.

دکتر علیرضا مهرعلیان گفت: این ویتامین ها نقش مهمی در ارتقای سیستم ایمنی بدن بخصوص کودکان و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی و تنفسی دارند. همچنین این ویتامین ها نقش مهمی در رشد، خون‌سازی و خون‌رسانی و سلامت چشم داشته و دید مناسب در شب، و سلامت پوست و عملکرد دستگاه تنفسی دارند. پس این مکمل ها بر سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارند.

رییس حوزه بهداشت شهرستان قزوین با اذعان به اینکه مرکز بهداشت خود به عنوان مسؤول حوزه سلامت، پیشقدم حذف قند در نشست های اداری شده است، گفت: با توجه به میزان زیاد قند و کالری کیک و آب میوه، که معمولا جز اقلام پذیرایی در نشست های اداری است؛ در گام نخست، آب میوه از این نشست ها حذف می شود و در گام های بعدی، بیسکوییت و قند حذف خواهد شد.

این مقام مسؤول در خصوص مکمل یاری با مگادوز ویتامین «A»ویژه کودکان دو تا پنج سال و همچنین درباره برنامه مکمل یاری با ویتامین«D» ویژه دانش اموزان متوسطه اول و دوم دختر و پسر نیز توضیخاتی ارائه داد و تاکید کرد: حساس سازی در این خصوص جهت مراجعه واجدین شرایط به مراکز خدمات جامع سلامت توسط کلیه دستگاه ها صورت پذیرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید