وزیر بهداشت: کادر درمان آماده باش هستند

    کد خبر :963985
وزیر بهداشت کادر درمان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ذخیره حدود ۵۰ میلیون دز واکسن کرونا در کشور گفت: با توجه به شیوع سویه‌های جدید امیکرون، اکنون کادر درمان در حالت آماده باش هستند و مرزها به خوبی کنترل می‌شود.

بهرام عین اللهی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری هفتمین فن بازار ملی سلامت در مرکز همایشهای رازی در جمع خبرنگاران افزود: به مردم توصیه می کنیم در فضاهای بسته از جمله هواپیما، اتوبوس، متر و قطار حتما ماسک بزنند، سویه های جدید کرونا شناسایی شده و به سرعت در حال انتشار هستند.

وی اظهار داشت: اکنون مرزها به خوبی کنترل شده و مسافران وارد شده به کشور رصد دقیق تری می شوند.

عین اللهی ادامه داد: ایران یکی از موفقیت ترین کشورها در زمینه کنترل کرونا با همکاری مردم، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و انجام واکسیناسیون بوده، سه ماه است که آمار جانباختگان کرونایی زیر ۱۰ نفر بوده، اما در کشورهایی مثل ژاپن، آمریکا، آلمان و ایتالیا شرایط خوب نیست.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به هفتمین فن بازار ملی سلامت، گفت: موفقیت های بسیار بزرگی در حوزه پژوهش داشته ایم و در این نمایشگاه ۸۴۰ محصول فناورانه عرضه شده اند که در گذشته بسیاری از این محصولات از خارج وارد می شدند و صرفه جویی ارزی زیادی برای ایران به همراه داشته است.

عین اللهی افزود: امروزه دنیا به سمت سلول درمانی و ژن درمانی برای درمان بیماری ها رفته که در این راستا داروهای جدید گیاهی رونمایی شده اند، در حال حاضر ۲۵ درصد فعالیت های دانشگاهی کشور در حوزه سلامت هستند و ۱/۸ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی با این تولیدات ایجاد شده است.

وی با اشاره به صدور مجوز ۱۴ پارک علم و فناوری در شورای گسترش سلامت، اظهارداشت: بین دانشگاه و تجارت فاصله ای وجود دارد و این نمایشگاه فرصتی برای سرمایه گذاری و تجاری سازی محصولات بوده و هفت مرکز نوآوری سلامت امسال افتتاح شده اند.

عین اللهی با اشاره به اینکه میزان اجرای نسخه نویسی الکترونیک به بالای ۹۰ درصد رسیده است، گفت: به دنبال پرونده الکترونیک سلامت هستیم تا پزشکان به سابقه بیماری دسترسی داشته باشند. در نسخه الکترونیکی از سیستم هوشمند برای کنترل حتی تعداد اقلام دارویی استفاده خواهد شد.

به گزارش ایرنا، هفتمین فن بازار ملی سلامت ۱۱ و ۱۲ دی ماه در مرکز همایش‌های رازی در حال برگزار است و برنامه های آموزشی و فرهنگی نیز در حاشیه این همایش برپا است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید