جدیدترین اخبار
23 آذر 1399 ساعت 16:17 روی خط خبر کد خبر :769130

وزیر بهداشت: ناجوانمردانه ایران را در حصر نگه داشته‌اند

وزیر بهداشت ناجوانمردانه ایران را در حصر نگه داشته‌اند واکسن کرونا, وزیر بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه در بحث واکسن کرونا بیکار ننشسته و چراغ خاموش پیش می‌رویم چون دشمن پیشرفت کشور ما را نمی‌خواهند گفت: ان‌شاالله در بهار آینده واکسن کرونا در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

سعید نمکی ظهر امروز در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ویروس خراسان جنوبی اظهار داشت: از فرماندهان نظامی و انتظامی، سپاه، بسیج، ناجا، هلال احمر، اطلاعات و امنیتی، تمام سازمان‌های مردم‌نهاد به ویژه مردم عزیز قدردانی می‌کنیم چون وقتی رئیس دانشگاه از رعایت 90 درصدی پروتکل‌ها توسط مردم و 94 درصدی در اصناف سخن می‌گوید نشان از غنای فرهنگی و باور ملی مردمی است که برای کاهش بار نظام سلامت کمک کردند تا از آن بکاهند.

وی گفت: باید از ابتلا و ورود به بیمارستان‌ها بکاهیم. خراسان جنوبی در خیز وحشتناک پاییزه قرار گرفت و این برای ما بسیار دردناک بود و تحلیل اینکه طبس رتبه بالایی از مرگ و میر را داشته بسیار سخت بود.

نمکی تصریح کرد: از دیرباز این سرزمین را می‌شناسم، زمانی که خراسان جنوبی با جمعیت کم این التهاب را گرفت برای ما ناراحت کننده بود و فکر می‌کنیم چه اتفاق سنگینی رخ داده که طبس رتبه نخست مرگ و میر را پیدا کرده است، وقتی در برخی شهرستان‌ها این اتفاق افتاد تفسیر آن برای ما متفاوت است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در اوج تحریم و بدترین شرایط اقتصادی اقدامات زیادی انجام دادیم تا آمار را کاهش دهیم و به 30 درصد برسانیم بیان کرد: حدود 88 کشور جهان آمار کرونا را درست اعلام نمی‌کنند.

نمکی اظهار داشت: ما چیزی از مردم پنهان نداریم و هرگز به مردم دروغ نخواهیم گفت چون اگر مردم ما را نپذیرند و نخواهند، ما ضرر خواهیم کرد. وقتی این بیماری به سمت کاهش می‌رود احساس می‌کنیم نیاز به دارو نداریم. این درد با تپش قلب مردم عجین شده و آنچه مهم است باید از کاهش ابتلا و ورودی به بیمارستان‌ها و مرگ و میرها کم کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: اگر این هنر را داشته باشیم که حداقل از مرگ یک نفر که نان‌آور و امید خانواده است بکاهیم بزرگترین خدمت را به مردم منطقه کرده‌ایم.

نمکی با بیان اینکه پیک جدید پاییزه را پیش‌بینی کرده بودیم و بعد از مهار کرونا در اردیبهشت عرض کردم از گوشه‌هایی از این زمین گل خواهیم خورد، در این راستا مرگ‌ومیر را به نزدیک 30 نفر در روز رساندیم این کار بسیار عظیم به دلیل ساده‌انگاری و اندیشه‌های مبتنی بر تفکر و تعقل، دوباره عنان را از دست ما خارج کرد و پیک سوم تمام جهان را گرفتار کرد.

وی با بیان اینکه در سطح جهان کشور ایران علی‌رغم اینکه رتبه 12 است اما رتبه 31 جهان از مرگ و میر را داریم گفت: روزی که اولین مرگ را اعلام کردیم دو روز به انتخابات بود و ما گفتیم که به مردم هرگز دروغ نخواهیم گفت اگر این مردم ما را باور نداشته باشند و ما را با راستگویی نپذیرفتند ضرر خواهیم کرد.

نمکی با بیان اینکه مردم در آمارهای ما تردید نکنند چون آمارهای ما دقیق‌ترین آمار سازمان بهداشت جهانی است یادآور شد: برای ما مهم این است که مردم ببینند بیمارستان‌ها خلوت شده است. طرح تحول نظام سلامت به کمک آمده و متوسط تخت 1.6 درصد به ازای هر یک هزار نفر جمعیت است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه با دست‌های بسته در اقیانوس شنا می‌کنیم یادآور شد: اگر بخواهیم دارویی وارد کشور کنیم 100 بانک را دور می‌زنیم و در دقیقه نود قفل می‌شویم و ناجوانمردانه ما را در حصر نگه می‌دارند.

نمکی بیان کرد: ایران باید در این ماه بر اساس پیش بینی روزی یک هزار مرگ می‌داشت که نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه به حرمت خون شهدا و دلدادگان اباعبدالله کمر این پیک شکست و آمارها سر به تعظیم در مقابل غیرت، شجاعت و همت مردم فرود آورد.

وی تصریح کرد: این در تاریخ دنیا ثبت خواهد شد که کشوری در دقیق‌ترین پیش‌بینی‌های دنیا مدال گرفت و این نشان افتخار، برای جمهوری اسلامی است نه به عنوان وزیر به عنوان یک شهروند که آمده‌ام تکه تکه جانم را نثار کنم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه کشور ما با اعمال محدودیت‌ها از 160 شهر قرمز به 64 شهر و در حال حاضر به حدود 23 شهر رسیده است گفت: یکم آذر سرتاسر کشور صورت گلگون داشت اما اکنون در 22 آذر به ندرت لکه‌های قرمز بر گونه ایران زیبا داریم و این حاصل تلاش جمعی است که در کنار یکدیگر و با هدایت هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب که طرح محله محور را اعلام کردند این اتفاق رقم خورد.

نمکی خاطرنشان کرد: این مژده بزرگ و یک پاداش بی‌نظیر برای مردمی است که صبوری کردند و شیرینی این همدلی این بود که شاهد باشیم مملکت به لکه‌های کوچکی از قرمزی برسد.

وی با بیان اینکه یکی از نگرانی‌های عمده، ساده انگاری و عادی انگاری است که این یک زخم بزرگ است افزود: هرگونه عادی انگاری ما را به پیک زمستانی سخت مبتلا خواهد کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به فرارسیدن شب یلدا اظهار داشت: شب یلدا را در پیش داریم، ما همان ملتی هستیم که 13 بدر را قبل و بعد از اسلام و انقلاب پاس داشتیم اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا مردم به پاس سلامتی خود به کمک همکاران نظام سلامت در خانه نشستند و امید است یلدا هم در خانه بمانند.

نمکی بیان کرد: تقاضا می‌کنم مردم این سرزمین کهنسال که زنده این سنت‌های کهن هستند امسال این شب را به شیوه دیگری برگزار کنند چون گسترش این بیماری در پیک سوم سمج‌تر شده بود و مرگ و میر را بالاتر و بیمار اکسیژن بیشتری طلب می‌کرد نمی‌دانیم در پیک جدید چگونه خواهد بود.

وی به بحث واکسن کرونا اشاره کرد و یادآور شد: صحبت‌های زیادی در زمینه واکسن می‌شنویم و برخی نیز فقط دوست دارند حرف بزنند، دلیل ندارد هر حرفی را هر لحظه بزنیم.

نمکی با بیان اینکه واکسن پدیده‌ای نیست که بشر را نجات بدهد، گرچه تاثیرگذار است یادآور شد: ما به عنوان وزارت بهداشت همه تلاش خود را می‌کنیم که مردم این سرزمین حسرت نداشتن چیزی که دیگران دارند را نخورند.

وی با تأکید بر اینکه در بحث واکسن بیکار ننشسته‌ایم و چراغ خاموش پیش می‌رویم چون با دنیایی مواجه هستیم که پیشرفت کشور ما را نمی‌خواهند گفت: برای جابه‌جایی یک دستگاه، هزار گمرک ما را قفل می‌کنند، بنده حاضرم نفله شوم و جسم را تکه تکه کنند اما به آبرو و نظام ما توهین نکنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ملت ما بدانند واکسن را تولید می‌کنیم و اثبات می‌کنیم این کاره هستیم گفت: ان‌شاالله در بهار آینده واکسن ایرانی را روی میز مملکت قرار می‌دهیم.

نمکی اظهار داشت: اجاره نخواهم داد هموطن ما گروه هدف تست واکسنی شود که گروه را جایی دیگر نگذرانده است بلکه تلاش می‌کنیم بهترین و امن‌ترین واکسن را برای کشور تولید کنیم و روزهای آینده این خبر خوب را از معتبرترین منابع دنیا خواهیم داد.

به گزارش تسنیم، وی با تاکید بر اینکه نخواهیم گذاشت ملت ایران موش آزمایشگاهی هیچ کشوری شود خاطرنشان کرد: مردم ما باید بدانند گروهی که در خدمت آنان هستند به دنبال این هستند با نگاه مردم سالاری بهترین واکسن را داشته باشند.

Ad

روی خط خبر

 • «پیکی بلایندرز» با فصل ششم به پایان می‌رسد
 • فرهاد دژپسند: بورس با قیمت گذاری میانه خوبی ندارد؛ اظهارات وزیر صنعت درباره فولاد ایجاد نگرانی کرد
 • آخرین وضعیت کیفی خودروهای داخلی اعلام شد
 • چرا آمار افسردگی و اعتیاد در میان کارگران بالاست؟!
 • پیام طالبان به بایدن یک روز پیش از تحلیف
 • مشکلات عراق برای خرید انرژی از ایران
 • نسخه آلمانی ویروس کرونا آمد
 • رئیس بورس استعفا داد
 • انگلیس: شهرک‌سازی‌های اسرائیل تهدید برای راهکار “2 کشوری” است
 • کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز
 • علی ربیعی:برخی به نام انتقاد از دولت، چشم خود را به روی رفتارهای مجرمانه آمریکا بستند
 • ترامپ خرید تجهیزات پهپادی از ایران، روسیه و چین را ممنوع کرد
 • هیات داوران رادیوتئاتر جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند
 • آمار‌های جدید از کشور‌هایی که بیشتر به ویروس کرونا آلوده هستند/ جدول
 • کاهش ۲۰ درصدی آلایندگی با تولید موتور سه‌استوانه ایرانی
 • بورس ۱۹ هزار واحد افت کرد
 • ملانیا ترامپ خداحافظی کرد
 • زلزله ۶/۸ ریشتری آرژانتین را لرزاند
 • فرمانده سپاه: به نیابت از ملت ایران دستمان روی ماشه است
 • شهردار تهران: حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک تهران حاکمیتی است
 • شکایت مجلس از رئیس جمهور بر اساس آیین نامه/ متن کامل
 • حقوق ۵۲ میلیون تومانی مدیران و دستمزد ۴ میلیون تومانی کارگران
 • اعتراض سازمان جهانی بهداشت به توزیع واکسن کرونا: جهان در آستانه شکست اخلاقی فاجعه‌بار است
 • کارت زرد مجلس به ظریف / نمایندگان از پاسخ‌های وزیر امور خارجه درباره‌ مصاحبه‌اش با مجله اشپیگل قانع نشدند
 • سفرهای نوروزی محدود می‌شود؟
 • تکذیب درگذشت آیت‌الله مصباح‌یزدی پس از تزریق واکسن فایزر
 • عرضه ماسک‌های پارچه‌ای ضد ویروس با قابلیت ۱۰۰بار شست‌وشو به بازار کشور
 • سهمیه بنزین بهمن ماه امشب واریز می‌شود
 • نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک دستگیر شد
 • استارت موتور یک لیتری سه‌استوانه ایران‌خودرو
 • Ad