نخستین نماینده وزنه‌برداری زنان در آسیا اوت شد

  • آرشیو
  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۲۳
    کد خبر :802721

«پوپک بسامی» نخستین نماینده وزنه‌برداری زنان در دسته ۵۵ کیلوگرم در پیکارهای قهرمانی آسیا از دور رقابت‌ها حذف شد.

مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا از روز گذشته در تاشکند ازبکستان آغاز شد. امروز (یکشنبه) و در دومین روز این پیکارها «پوپک بسامی» نخستین نماینده وزنه‌برداری زنان در دسته ۵۵ کیولگرم گروه B به روی تخته رفت.

وی در حرکت یک ضرب وزنه ۷۱ کیلوگرم را انداخت و در حرکت دوم هم نتوانست این وزنه را بالا سر ببرد.

آخرین حرکت او با وزنه ۷۳ کیلوگرم هم موفق نبود و در نهایت این وزنه هم از پشت سرانداخت و با سه حرکت خطا در حرکات یک ضرب او از جدول مسابقات حذف شد.

بسامی در حرکت اول دوضرب نیز وزنه ۹۱ کیلوگرم را مهار کرد اما 2 فرصت بعدی وزنه‌های ۹۴ و ۹۵ کیلوگرم را نتوانست بالای سر ببرد. او در حرکت دو ضرب بین چهار وزنه‌بردار گروه B، چهارم شد.

به گزارش ایرنا، بسامی تنها وزنه‌برداری بود که زودتر از دیگر ملی‌پوشان راهی ازبکستان شد و در گروه B به روی تخته رفت و دیگر وزنه‌برداران چون الهام حسینی، فاطمه یوسفی، فروغ یونسی و الناز باجلانی که در گروه A به روی تخته می‌روند، امروز به ازبکستان اعزام خواهند شد.

بسامی پیش از این در سال ۹۸ در مسابقات قهرمانی آسیا نینگبو چین و در مسابقات قهرمانی جهان تایلند در دسته ۵۵ کیلوگرم حضور یافت. دیگر وزنه‌بردار تیم ملی زنان فروغ یونسی در گروه A دسته ۷۱ کیلوگرم اول اردیبهشت به مصاف رقبا خواهد رفت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید