وزرای خارجه آلمان و فرانسه با موضوع برجام به سرزمین اشغالی می‌روند

    کد خبر :249484

وزرای خارجه آلمان و فرانسه هفته آینده برای بحث درباره برجام و راههای جلوگیری از خروج آمریکا از این توافق هسته‌ای به سرزمین اشغالی سفر می‌کنند.

«هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان، و «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه قرار است اوایل هفته آینده به سرزمین اشغالی سفر کنند و با تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و گفت‌وگو داشته باشند.

روزنامه تایمز اسرائیل در این خصوص گزارش کرد، وزرای خارجه آلمان و فرانسه قصد دارند در این سفر در ارتباط با تلاش‌های کشورهای اروپایی برای جلوگیری از خروج آمریکا از برجام نیز گفت‌وگو کنند.

ماس قرار است در این سفر با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی و «محمود عباس» رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و گفت‌وگو کند.

وی همچنین قرار است از موزه «یادواشم» که صهیونیست‌ها برای بزرگداشت هولوکاست آن را راه‌اندازی کرده‌اند نیز بازدید داشته باشد.

با توجه به مهلت اواسط ماه مه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به اروپا برای همراهی با واشنگتن در خصوص اعمال فشار به ایران به منظور جلب نظر وی برای ادامه حضور در برجام، مذاکره‌کننده آمریکا با انگلیس، فرانسه و آلمان در خصوص بسته‌ای با هدف متقاعد کردن همپیمانان اروپا برای پذیرش محدودیت‌های جدید برای اصلاح برجام، همکاری می‌کنند.

ترامپ در صدد است ایران را برای دنبال کردن فعالیت‌های موشکی که بخشی از برجام نیست، تنبیه کند و همچنین خواستار گسترش دسترسی بازرسان بین‌المللی هسته‌ای به سایت‌های نظامی ایران و افزایش بازه زمانی محدودیت‌هایی است که برای فعالیت‌های هسته‌ای ایران معین شده است.

«برایان هوک» مدیر برنامه‌ریزی سیاسی وزارت خارجه آمریکا که مذاکره با اروپایی‌ها را رهبری می‌کند، گفته است که اگر توافقی تا ما می حاصل نشود، ترامپ به طور قطع از برجام خارج می‌شود.

به گزارش فارس،‌تعیین این ضرب‌الاجل غیرمتعارف موجب شده است که نزدیک‌ترین همپیمانان اروپا در موقعیت ناخوشایندی برای پیش‌بینی آنچه که ترامپ را راضی و خشنود می‌کند، قرار گیرند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید