وزارت دفاع اوکراین مرگ مذاکره کننده این کشور را تایید کرد

    کد خبر :893121
وزارت دفاع اوکراین مرگ مذاکره کننده این کشور را تایید کرد

وزارت دفاع اوکراین شنبه‌شب مرگ مذاکره کننده این کشور که در مذاکرات با روسیه شرکت داشته است را تایید کرد.

در بیانیه وزارت دفاع اوکراین آمده است: سه مقام اطلاعاتی اوکراین از جمله دنیس کریف، هنگام انجام عملیات ویژه، جان خود را از دست داده‌اند.

پیش از این الکساندر دوبینسکی، قانونگذار اوکراینی اعلام کرده بود که دنیس کریف، یکی از اعضای اولین هیئت مذاکره کننده کی‌یف در گفت‌وگوهای روز دوشنبه با روسیه، توسط سرویس امنیتی اوکراین کشته شده است.

دوبینسکی مدعی شد که سرویس امنیتی اوکراین پس از بازداشت کریف به اتهام خیانت، وی را به قتل رسانده است.

رسانه اوکراینی “استرانا” تصاویر از جسد این مذاکره کننده را منتشر کرده است.

با توجه به اظهارات مقامات اوکراینی، این مذاکره کننده در شهر کی‌یف کشته شده است.

به گزارش ایرنا، دور نخست مذاکرات میان هیات‌های روسیه و اوکراین روز ۲۸ ماه فوریه در منطقه‌ای مرزی بین بلاروس و اوکراین و دور دوم مذاکرات دو کشور روز سوم ماه مارس در منطقه مرزی بلاروس و لهستان برگزار شد.

در دور دوم مذاکرات، دو طرف در مورد ایجاد کریدورهای مشترک بشردوستانه برای تخلیه غیرنظامیان به تفاهم دست یافتند.

سرپرستی هیات روسیه را ولادیمیر مدینسکی دستیار رئیس جمهور برعهده داشت و معاونان وزیران خارجه و دفاع، رئیس کمیسیون امور بین‌الملل دوماو نیز سفیر روسیه در بلاروس اعضای دیگر هیات این کشور را تشکیل می‌دادند.

از طرف اوکراین نیز الکسی رزنیکوف وزیر دفاع (سرپرست هیات) ، رئیس فراکسیون خادم ملت، معاون وزیر خارجه، مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور و معاون رئیس هیات اوکراین در گروه تماس سه جانبه در مذاکرات شرکت کردند.

میخاییل پودولیاک مشاور رئیس دفتر رئیس جمهوری اوکراین روز شنبه اعلام کرد: در دو یا سه روز آینده این مذاکرات برگزار می‌شود. ما در همین حال چگونگی فعالیت کریدورهای انسانی را ارزیابی می‌کنیم تا در صورت نیاز، اصلاحاتی را در روند مذاکرات انجام دهیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید