وزارت بهداشت: ۸۰ درصد کادر درمان دست‌کم یکبار گرفتار کووید ۱۹ شده‌اند

    کد خبر :858921

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از ۸۰ درصد اعضای کادر درمان دست‌کم یکبار دچار عارضه و بیماری کووید ۱۹ شده‌اند و بسیاری از همکاران همچنان گرفتار عوارض این بیماری هستند.

به گزارش ایرنا؛ عباس عبادی، پنجشنبه در آیین افتتاحیه هشتمین دوره طرح زائران رضوی سازمان اوقاف و امور خیریه، ویژه کادر درمان در مشهد افزود: قبل از همه گیری کرونا نگاه مردم و دوربین رسانه ها به سمت کارکنان سلامت به شکل فعلی نبود، اما شیوع کرونا فرصتی به نظام سلامت داد تا با یک شبه رزمایش توان و ظرفیتهای خود را بررسی کرده و زیرساختهای خود در حوادث را مورد آزمون قرار دهند.

وی با تجلیل از زحمات همه اقشار مختلف کارکنان بخش درمان و سلامت گفت: ایران به دلیل مهاجرپذیری و مسائل دیگر بیشتر از سایر کشورها گرفتار شده و به کانون شیوع کرونا تبدیل شد اما مجموعه درمان با پشتیبانی که به واسطه سرمایه های ارزشمند اجتماعی این بخش داشت مورد حمایت قرار گرفت.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از طرف دیگر همه گیری کرونا فرصتی برای کادر درمان فراهم کرد تا مردم کشورمان از ظرفیتها و مسائل بخش بهداشت و درمان مطلع شوند.

در قالب هشتمین طرح زائران رضوی سازمان اوقاف هزار و ۴۰۰ نفر از کادر درمان و مبلغان جهادی عرصه درمان در سفر زیارتی به مشهد مورد تجلیل و تکریم قرار می گیرند که در سه مرحله نخست از این طرح چهاربخشی، کادر درمان و در بخش چهارم این برنامه زیارتی، مبلغان جهادی عرصه سلام حضور دارند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید