ورود ۲ توله شیر سفید آفریقایی به ایران

    کد خبر :659865
ورود ۲ توله شیر سفید آفریقایی به ایران

مدیر مرکز نگهدای از حیات وحش پارک چمران کرج گفت: شیرهای سفید اغلب قابلیت زندگی در طبعیت ندارند و به خاطر ضعف هایی که نسبت به دیگر شیرها دارند بیشتر در کنار انسان ها ودر مراکز نگهداری از حیوانات زندگی می کنند.

 

شیردل نوری با اشاره به ورود دو قلاده توله شیر سفید به ایران اظهار کرد: این دو توله شیر سفید بعد از دو ماه تلاش و طی کردن فرایند اداری و اخذ مجوزهای لازم از کشور آفریقای جنوبی به صورت هوایی وارد کشور شدند.

 

وی با اشاره به اینکه شیر سفید از کمیاب ترین گونه‌ شیرهای جهان است، افزود: یکی از این شیرها ماده و دیگری نر است و این دو هیچ نسبت خونی ای با هم ندارند.

 

وی با اشاره به دلیل ورود این شیرها به ایران توضیح داد: از آنجایی که طی سال‌های قبل تعداد کمی شیر به کشور وارد شده که همخون شدن تعداد زیادی از آنها باعث ایجاد مشکلات ژنتیکی در توله‌ها می شود.

 

نوری اضافه کرد: با وارد کردن این دو توله شیر سفید، به زودی خط خون جدیدی وارد در شیرهای موجود در کشور می شود که همین امر خطر ایجاد مشکلات ژنتیکی در آنها را کاهش می دهد.

 

این مسئول اظهار کرد: شیرهای سفید اغلب قابلیت زندگی در طبعیت ندارند و به خاطر ضعف هایی که نسبت به دیگر شیرها دارند بیشتر در کنار انسان ها ودر مراکز نگهداری از حیوانات زندگی می کنند.

 

وی گفت: حیوان وحشی که وارد قفس می شود دایم در وضعیت استرس قرار دارد و به سختی با محیط سازگار می شود به همین دلیل در تلاشیم تا گونه های حیات وحشی که به مراکز نگهداری از حیوانات منتقل می شوند، در ابتدا اهلی شوند تا ادامه حیات برایشان مشکل نباشد.

 

وی با بیان اینکه به دلیل سن پایین این توله‌ها نگهداری آنها را خودم به عهده دارم، افزود: با بهبود شرایط آنها و گذشت چندماه از عمرشان یکی از آنها به مرکز نگهداری حیان وحش پارک چمران و دیگری به مرکز قزوین منتقل می شود.

 

به گزارش ایسنا،فضای استاندارد و مورد تایید سازمان دامپزشکی و محیط زیست برای نگهداری از این توله ها وجود دارد و جای نگرانی در این خصوص نیست.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید