واکنش کره جنوبی به خبر وخامت حال رهبر کره شمالی

    کد خبر :708190

یک منبع دولتی کره جنوبی روز سه شنبه به یونهاپ گفت: هیچ علائم غیرعادی یا نشانه‌ای در رابطه با سلامتی رهبر کره شمالی تا کنون مشاهده نشده است.

رسانه‌های امریکایی از جمله “سی ان ان” صبح امروز به وقت محلی به نقل از منابع آمریکایی از وخامت حال «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بعد از انجام یک عمل جراحی خبر داده بودند.

یک تارنمای خبری در کره جنوبی هم که از سوی مخالفان کره شمالی اداره می‌شود مدعی شده بود رهبر کره شمالی پس از انجام یک عمل جراحی قلبی در وضعیت وخیمی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا،این مقام دولتی کره جنوبی که نامش فاش نشده است با تأکید بر اینکه کیم تا روز‌های اخیر در معرض دید عموم قرار گرفته است، گفت: هیچ علائمی مرتبط با شرایط سلامتی وی کشف نشده است.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های کره شمالی، کیم آخرین بار در تاریخ ۱۱ آوریل /۲۳ فروردین / در یک نشست رسمی در دفتر سیاسی حزب کارگران این کشور شرکت کرده بود.

یونهاپ می‌گوید از آنجایی که کیم دارای مشکلاتی مانند چاقی و بیماری قلبی است غیبت‌های وی از دید عموم هرازچندگاهی به چنین شایعاتی دامن می‌زند.

در روز‌های گذشته غیبت کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در یک مراسم یادبود رسمی که هر ساله در این کشور برگزار می‌شود گمانه‌زنی در خصوص بیماری وی را تقویت کرده بود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید