واکنش کاخ سفید به سفر پوتین به تهران/ پوتین منزوی شده و به ایران نیاز دارد

    کد خبر :925751
واکنش کاخ سفید به سفر پوتین به تهران

سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز سه‌شنبه خود با خبرنگاران درباره سفر مهم و راهبردی رئیس جمهور روسیه به ایران اظهار نظر کرد.

سخنگوی کاخ سفید سه شنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران مدعی شد که کاخ سفید شواهد و اطلاعاتی دارد که مسکو قصد تصرف مناطق بیشتری از اوکراین را دارد.

براساس گزارش شبکه الجزیره، وی همچنین ادعا کرد: روسیه همچنین قصد دارد اراضی واقع در استانهای دونستک و لوهانسک را ضمیمه خاک خود کند و واحد پولی روسیه را در مناطق اشغال شده تحمیل کند.

سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه ایالات متحده تحریمهای بیشتری را علیه مسکو در دستور کار دارد افزود: واشنگتن حاکمیت روسیه بر مناطق مختلف در اوکراین را به رسمیت نخواهد شناخت.

درحالیکه بسیاری از تحلیلگران سفر رئیس جمهور روسیه به ایران را نشانه عمق روابط راهبردی میان تهران و مسکو و برای تقویت جبهه ضدآمریکایی خوانده‌اند، کارن ژان پیر با فرافکنی تلاش کرد این سفر را به جنگ اوکراین مرتبط کند.

وی با اشاره به این موضوع مدعی شد، سفر ولادیمیر پوتین به تهران نشان دهنده انزوای سیاسی مسکو و ناتوانی روسیه در پاسخگویی به نیازهای جنگ در اوکراین است.

وی همچنین گفت، سفر پوتین به ایران نشان می‌دهد که او قصد ندارد جنگ در اوکراین را متوقف کند.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه ادعاهای خود گفت، پوتین اکنون منزوی شده و به ایران نیاز دارد. ما به دنبال تشدید تحریم‌ها علیه روسیه هستیم و در مرحله آینده افراد و نهادهای بیشتری را شامل می‌شود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دیدار خود با آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران پیش از نشست سه جانبه با رئیس جمهور ترکیه ضمن ابراز خرسندی از حضور در سرزمین میهمان‌نواز ایران، از افزایش همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف بویژه در حوزه امنیت بین‌المللی خبر داد و گفت: ایران و روسیه سهم بسیار بزرگی در حل‌ و فصل بحران سوریه دارند.

آیت‌الله رئیسی نیز در این دیدار اراده دو کشور بر توسعه مناسبات دوجانبه را قابل توجه خواند و گفت: پس از دیدار در مسکو و عشق‌آباد، روند همکاری‌ها رو به رشد بوده و این روند همچنان باید تقویت شود.

به گزارش فارس، کارین ژان پیر در ادامه عصبانیت خود از تحولاتی که در تهران در جریان است به موضوع توافق هسته‌ای اشاره کرد و گفت: بازگشت به برجام ضرورت برنامه موشکی ایران، حمایت ایران از آنچه که وی شبکه تروریستی در منطقه خوانده و مساله امنیت دریایی را حل نمی‌کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید