واکنش به فیلم جنجالی غسالخانه قم

    کد خبر :695981

چند روز پیش فیلمی در فضای مجازی در حال دست به دست شدن بود که در آن فردی از غسالخانه آرامستان بهشت معصومه (س) قم تصاویری منتشر کرده بود که در آن جنازه‌های بسیاری در کاور‌های مشکی در کف غسالخانه را نشان می‌داد و او در این فیلم با حرف هایش اوضاع را بسیار فاجعه آمیز توصیف و تمام اجساد این غسالخانه را متوفیان کرونا و وضعیت را بسیار اسف بارتر از آن چه که هست عنوان می‌کرد.

رمضانی رئیس اداره متوفیات سازمان آرامستان‌های شهرداری قم در این زمینه به باشگاه خبرنگاران گفت: فردی که چند روز پیش فیلمی از نگهداری اجساد در غسالخانه بهشت معصومه (س) قم در فضای مجازی منتشر کرد از نیرو‌های داوطلب بود که به قصد کمک به نیرو‌های غسالخانه آرمستان بهشت معصومه (س) آمده بود.

وی در واکنش به انتشار این فیلم و بازخورد آن افزود: ورود و خروج افراد به غسالخانه آرمستان بهشت معصومه (س) کاملا تحت کنترل است و فرد خاطی به مراجع قضایی معرفی شده است.

رئیس اداره متوفیات سازمان آرامستان‌های شهرداری قم با اشاره به نگهداری اجساد متوفیان در این فیلم گفت: این پیکر‌ها بنا به درخواست خانواده برخی از متوفیان، برای چند روز تا زمان مشخص شدن نتیجه تست کرونا در سردخانه نگهداری می‌شود. متوفیان کرونا باید با رعایت شرایط بهداشتی ویژه تدفین شوند که در صورت منفی شدن نتیجه آزمایش کرونا روند تدفین به صورت عادی انجام می‌شود.

رمضانی ادامه داد: به جهت جلوگیری از شیوع این بیماری حتی آمبولانس، سردخانه و قطعه‌ای جداگانه ویژه متوفیان کرونا در بهشت معصومه (س) قم در نظر گرفته شده است.

وی افزود: جان باختگان کرونای قم فقط در بهشت معصومه (س) و با رعایت دستورات بهداشتی و شرعی دفن می‌شوند و اجازه دفن آن‌ها در هیچ یکی از آرامستان‌های دیگر قم داده نمی‌شود.

رئیس اداره متوفیات سازمان آرامستان‌های شهرداری قم اظهار کرد: این اجساد طبق پروتکل بهداشتی خاص دفن می‌شوند به‌طوری که فرد را در بیمارستان به صورت کامل کاور می‌کنند و دیگر کسی حق ندارد کاور را باز کند.

رمضانی با قدردانی از روحانیون برای کمک به عوامل آرامستان بهشت معصومه (س) برای تدفین پیکر‌های کرونایی گفت: جان باختگان کرونا در قم پس از انجام غسل و کفن با رعایت موارد بهداشتی در قطعه ۴۲ (قطعه بحران) این آرامستان تدفین می‌شوند.

رئیس اداره متوفیات سازمان آرامستان‌های شهرداری قم تصریح کرد: بر اساس دستور العمل‌های ابلاغی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ویروس اجازه انتقال متوفیان کرونا از قم به شهر‌های دیگر و بالعکس برای دفن داده نمی‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید