هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس

    کد خبر :1020778
هوای پایتخت ناسالم

بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوا هم‌اکنون روی عدد ۱۱۹ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوا در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۳۱ و شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، این در حالی است که هم اکنون نیز شاخص آلودگی هوا در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس و روی عدد ۱۱۹ است، به طوری که ۱۱ ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) و ۱۲ ایستگاه در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند و عدد شاخص در ۷ ایستگاه وضعیت ناسالم برای همه یا قرمز را نشان می‌دهد.

تهران از ابتدای امسال تاکنون ۸ روز هوای پاک، ۱۲۴ روز قابل قبول و ۳۸ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته ۲ روز هوای پاک و ۸۵ روز هوای قابل قبول، ۷۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۸ روز هوای ناسالم، یک روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

بر اساس شاخص کیفیت هوا (AQI)، زمانی که شاخص عددی بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ را نشان دهد، کیفیت هوا در شرایط “ناسالم برای گروه‌های حساس” است.

بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط “پاک”، زردرنگ شرایط “قابل قبول”، نارنجی‌رنگ شرایط “ناسالم برای گروه‌های حساس”، قرمزرنگ شرایط “ناسالم” و بنفش‌رنگ شرایط “بسیار ناسالم” را نشان می‌دهد.

میزان

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید